آرامگاه سرباز گمنام و شعله جاویدان مسکو

این مقبره یادبودی از سربازان کشته شده در جنگ جهانی دوم است که در کنار آن یک جایگاه ستاره شکل برای مشعل وجود دارد که همیشه روشن است. این آرامگاه نمادین در کنار مقبره لنین قرار دارد.

هر کشوری یک بنای یادبود از سربازان گمنام که برای دفاع از سرزمین خود در جنگ کشته ‌شده‌ اند دارد مانند بناهای یادبود در واشنگتن، یونان و مسکو ی روسیه. پنجاه سال پیش در نزدیکی دیوار کرملین مقبره ‌ای به نام آرامگاه سرباز گمنام ساخته شد. آرامگاه سرباز گمنام با یک مجسمه‌ ی غم ‌انگیز و به همراه یک آتشدان در باغ الکساندر و در پای دیوار کرملین نزدیک به بخش شمالی آن واقع‌ شده است. این مقبره متشکل از یک کلاه نظامی و پرچم از جنس سنگ و یک ستاره‌ ی پنج پر شعله ‌ور از جنس برنز می ‏باشد که این ستاره همیشه شعله ور است. دو سرباز با لباس نظامی و اسلحه از آن محافظت می ‌کنند که دیدن این گارد منظم از نکات خاص این آرامگاه به شمار می ‏رود. آرامگاه سرباز گمنام یک بنای یاد بود برای قدردانی از شجاعت سرباز گمنام شوروی و همچنین تمامی کشته شدگان جنگ جهانی دوم ساخته ‌شده است.

مقبره سربازان گمنام مسکو، یادمانی از جنگ، برای سربازان شوروی کشته شده طی جنگ جهانی دوم است. در بازدید ازکاخ کرملین و باغ الکساندر، این یادمان را از دست ندهید.

مقبره سرباز گمنام در باغ الکساندر و نزدیک به دیوار کرملین قرار گرفته است. روبه‌روی این یادمان، یک ستاره پنج پر در محوطه میدان وجود دارد که شعله جاویدان از وسط آن بیرون می‌آید. این محوطه خیلی بزرگ نیست و توسط دو سرباز محافظت می‌شود. در زمان جنگ مسکو در سال ۱۹۴۱، سربازان کشته شده در گوری جمعی نزدیک به ((زلنوگرادzelenograd ))دفن شدند .

آرامگاه سرباز گمنام علامتی از محل توقف آلمانی‌ها می‌باشد که قصد رسیدن به مسکو را داشتند. در دسامبر سال ۱۹۶۶، بقایای سربازان گمنام به دیوار کرملین منتقل گردید و در سال ۱۹۶۷ مقبره آن‌ها به روی عموم مردم بازگشایی شد. یادمان با شاخه‌ای از برگ بو تزئین شده و یک کلاه سربازی در بالای نشان آن به چشم می‌خورد.

نکاتی برای بازدید از آرامگاه سرباز گمنام و شعله جاویدان

در زمان تعویض گارد جمعیت زیادی جلوی مقبره ازدحام ‌می‌کنند پس اگر می‌خواهید خود مقبره را ببینید بهترین زمان موقعی است که اکثر مردم آنجا را ترک کرده‌اند. در زمان‌های خلوت این مکان اندکی گرفته و محزون به نظر می‌رسد. احتمالاً جنگ جهانی دوم بر زندگی شما اثر مستقیمی نگذاشته باشد اما در زمان بازدید اینجا احترامی که سربازان لایق آن هستند را ادا کنید.

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved