آتشی طبیعی در زیر آبشار های غول پیکر

1396/12/27

در دل آبشار بسیار جالبی در نیویورک، یک شعله آتش دیده می شود که باعث شده این امر طبیعی به یکی از جاذبه های معروف و محبوب این شهر تبدیل شده است. محققان به این ایده دست پیدا کرده اند که این شعله از تولید گازی نشأت می گیرد که در زیر سنگ های بسیار داغ کهن این منطقه وجود دارند. البته این نظریه به تحقیق بیشتری نیاز داشت.

بعد از ارائه این تئوری، دانشمندانی از دانشگاه ایندیانا متوجه شدند که سنگ هایی که در زیر پارک چستنات ریج کاونتی (Chestnut Ridge County) وجود دارند، آنقدرها داغ نیستند که بتوانند گاز تولید کنند. این بدان معنی است که احتمالا فرآیند دیگری باعث تولید گاز شده تا بتواند آبشار شعله ابدی را برای سالیان سال، روشن نگه دارد و البته گویا هنوز آن ها نتوانسته اند متوجه شوند، این فرآیند چیست.

آبشار شعله ابدی نیویورک

این شعله ابدی هیجان انگیز در پشت یک آبشار در طبیعت غربی نیویورک قرار گرفته است. برخی افسانه ها حاکی از این است که این آتش همیشه توسط گروهی از انسان ها روشن نگه داشته شده و آن انسان ها، افرادی نیستند جز بومیان آمریکا، یعنی سرخپوستانی که همیشه همراه آن ها افسانه هایی هم بوده است.

در سراسر دنیا، صدها شعله ابدی وجود دارد که هر کدام داستان و افسانه های خود را دارند. البته دانشمندان علت روشن ماندن بیشتر آن ها را، گازی می دانند که از سنگ های داغ و شعله ور زیر زمین نشأت می گیرد.

برخی هم، گازی که باعث روشن ماندن شعله ها می شود را ناشی از سنگ های بسیار قدیمی می دانند که به آن ها سنگ نفت زا (Shale)، می گویند. افسانه های متفاوتی هم اشاره به این دارند که شعله هایی که به این صورت برای سالیان سال ماندگار مانده اند، از دنیای ماوراء الطبیعه کنترل می شوند و افرادی با نیروهای خارق العاده آن ها را کنترل می کنند.

به هر حال هنوز هم دانشمندان دانشگاه ایندیانا در پی کشف راز پشت پرده آبشار شعله ابدی نیویورک هستند و اعتقاد دارند که دلیل دیگری موجب این شده که این آتش برای سالیان سال روشن بماند.

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved