تایپه 101، بلندترین برج جهان تا سال 2010 در شهری زلزله خیز

1397/2/31

تایوان یک شهر در معرض زلزله و طوفان است. حال جالب اینجاست که همچین شهری تا سال 2010 سازنده بلندترین ساختمان جهان بوده است.

این برج که تایپه 101 نام دارد از بلندترین برج های جهان است و جزء یکی از جاذبه های گردشگری تایوان به شمار میرود.

ارتفاع این برج 1667 پا تقریبا برار 508 متر می باشد. این برج دارای 101 طبقه، سریعترین آسانسورهای جهان، رستوران های متعدد، مرکز خرید، عرشه دیدبانی و دفاتر اداری است. این برج توسط سی وای لی و شرکایش ساخته شده است. این سازه بسیار مقاوم و در عین حال بسیار انعطاف پذیر است.

عواملی که مقاومت این سازه را در برابر بلایای طبیعی مثل زلزله و طوفان بالا برده اند عبارتند از: فندانسیون بتنی جامد و یک پاندول 660 تنی میراکل که بین طبقات 92 تا 87 آویزان شده است که اثرات باد را خنثی می کند.

این برج نمادی از سنت مردم چین است، چرا که این برج از 8 قسمت تشکیل شده و هر کدام از این قسمت ها خود دارای 8 طبقه می باشند. عدد 8 در فرهنگ محلی عددی خوش یمن است. علاوه بر این ها در این برج مراسم های بزرگی رخ می دهد. مثلا در سال 2004 نخستین مراسم آتش بازی به مناسبت افتتاح برج اجرا شد. در سال 2005 نخستین مسابقه سالانه دویتایپه و در سال 2005 بیل کلینتون برای امضای نسخه های کتاب زندگینامه اش از تایپه 101 دیدن کرد.

قابل ذکر است که این سازه در سال 2015 از برج های دوستدار محیط زیست معرفی شد.

 • افتتاح قاب عکس دبی

  افتتاح قاب عکس دبی

  با افتتاح قاب عکس دبی، پس از مدت‌ها انتظار مردم در ۱ ژانویه می‌توانند از نمایی ۳۶۰ درجه شهر دبی را در پارک Zaabeel دبی تماشا کنند.

  صندلی بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی امارات

  صندلی بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی امارات

  برخی از سازه های معروف که با محیط زیست سازگاری دارند.

  برخی از سازه های معروف که با محیط زیست سازگاری دارند.

  امروزه با افزایش روز افزون ساختمان ها و سازه ها، روز به روز از تعداد فضای سبز کم شده و محیط زیست با مشکلی جدی رو به رو می باشد.

  در سفر مراقب کلاهبردارها باشید.

  در سفر مراقب کلاهبردارها باشید.

  مکان ها شلوغ محلی مناسب برای کلاهبرداران

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved