ارگ آنکارا (Ankara Citadel)

در بخش قدیمی شهر آنکارا و منطقه اولوس (Ulus) ارگ آنکارا که به حیصار (Hisar) معروف است جای گرفته است . این ارگ از زمان غلاطیان آغاز شده و توسط رومی ها تکمیل شد که از قدیمیترین بناهای شهر آنکارا محسوب می شود.

یکی از مکان هایی که در ترکیه می بینید، ارگ آنکاراست. این ارگ بر روی تپه ای در قلب آنکارا واقع است و یکی از نمادهای پایتخت به شمار می رود.با گشتی درون این کاخ می توانید نگاهی به ترکیه باستان داشته باشید. دیوار های این بنا که به طول 14-16 متر هستند شما را شگفت زده خواهند کرد.

زیر بنای این ارگ توسط غلاطیه ایها بر روی یک رخنمون گدازه مهم بنا شد و توسط رومیها تکمیل شد. رومی های شرقی و سلجوقی ها بازسازیها و الحاقاتی را انجام دادند. ناحیه اطراف و داخل ارگ که قدیمیترین بخش آنکارا است، حاوی بسیاری از نمونه های ظریف معماری سنتی است. همچنین نواحی سرسبزی برای استراحت وجود دارند.

منطقه آنکارا در زمان هاتی ها و هیتی ها حدود 2000 سال قبل از میلاد، مهد شراب بوده است. بسیاری از خانه های باز سازی شده سنتی ترکیه در محوطه ارگ با تبدیل شدن به رستورانهایی که غذاهای محلی و بین المللی و شراب سرو می کنند، زندگی جدیدی را پیدا کرده اند.

هر روزبه صورت 24 ساعته این مکان قابل بازدید است و هزینه ایی برای ورود از گردشگران گرفته نمی شود.

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved