برج مخابراتی اوستانکینو مسکو

برج اوستانکینو Ostankino tower Останкинская телебашня بلندترین برج در اروپاست و ازنظر ارتفاع یازدهمین برج بلند در سراسر جهان محسوب می‏شود. این برج ایستگاه تلویزیون و رادیو در مسکو محسوب می‏شود که ۱۷۷۱ فوت ارتفاع دارد.

ارتفاع برج اوستانکینو

برج اوستانکینو با ارتفاع ۱۱۰۵ فوت، از سطح زمین همانند پیوندی از زمین به آسمان به نظر می‏رسد. در بالای این برج رصدخانه‌ای وجود دارد که از طریق آن چشم‌اندازی کاملاً جدید از شهر مسکو را پیش چشم شما قرار می‏دهد. درست در زیر این رصدخانه سه اتاق غذاخوری و یک رستوران بسیار مجلل بنانهاده شده است که غذاهای اروپایی و خوراک‌های سنتی روسی در آن سرو می‌شود.

تولید کننده سیگنال های تلوزیونی

برج اوستانکینو تولیدکننده ۱۱ سیگنال تلویزیونی، ۱۲ ایستگاه رادیویی و ۱۷ برنامه ماهواره‌ای است و این سیگنال‌ها از طریق شبکه مخابراتی بی‌سیم توزیع می‏شوند.

برج اوستانکینو به سبب معماری و موقعیت منحصربه‌فرد خود به‌عنوان بزرگ‌ترین پل ارتباطی در مسکو شناخته‌شده و ازنظر تجهیزات نیز بسیار کامل و بی‌نظیر است. به همین سبب ازنظر توریستی یکی از جاذبه‌های خیره‌کننده مسکو به شمار می‏رود.

تاریخچه برج اوستانکینو

History of Ostankino Tower برج تلویزیونی اوستانکینو در سال ۱۹۶۷ به مناسبت پنجاهمین سالگرد انقلاب روسیه توسط نیکلای نیکیتین Nikolai nikitin طراحی و ساخته شد. معماری برج اوستانکینو الهام گرفته از یک زنبق وارونه با ساقه‌ای استوار و چهار گلبرگ بود که پس‌ازآن از طریق مشاوره با معماران آلمانی بازسازی گردید.

در قرن بیستم، دوره جدیدی از صنعت تلویزیون پا به عرصه گذاشت. در همین زمان، در سال ۱۹۲۲ برج استانکینو در مسکو ساخته شد. در سال ۱۹۵۰ به هنگام تغییرات جدید عصر ارتباطات و تلویزیون، این برج دیگر قادر به سیگنال سازی قوی برای تلویزیون نبود و به همین خاطر در سال ۱۹۶۷ برج جدید تلویزیونی در اوستانکینو ساخته و اوستانکینو مرکز سیگنال‌های تلویزیونی شد. ارتفاع برج اوستانکینو ۵۴۰ متر و قابل‌ذکر است که برج اوستانکینو بخشی از فدراسیون بین‌المللی برج‌های بزرگ جهان به شمار می‏رود.

در حال حاضر برج اوستانکینو دارای ۲۰ رادیو و ۲۰ فرستنده تلویزیونیست و سیگنال‌های ماهواره نیز از طریق این برج تأمین می‌شود. به‌وضوح مشخص است که علاوه بر هدف اصلی طراحان که استفاده از فناوری آن بوده، برج اوستانکینو یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های توریستی محسوب می‏شود.

برج تلویزیونی اوستانکینو ازنظر ارتفاع دارای هفت سطح مختلف به‌صورت "۳۵۰، ۲۶۹،۱۴۷" است که در آن سیستم‌عامل مجهزی قرار دارد. از بالای برج اوستانکینو شما می‏توانید تمام مسکو و حتی محله ‌های نزدیک را هم مشاهده کنید. بخشی از طبقات برج از شیشه‌های مقاوم و ضد شوک ساخته‌شده اند که برج را در برابر هر آسیبی در امان نگه می‏دارند. زمانی که در عرشه این برج هستید احساس می‌کنید که در هوا شناورید و این احساس برای شما بسیار لذت‌بخش خواهد بود.

در قسمت داخلی سالن جدول‌هایی قرار دارند که بر روی سکو دایره‌ای شکلی استوار می‌باشند. این سکو همراه با دیواره‌ای شیشه‌ای به حالت چرخان بوده و این حالت، فرصتی استثنایی برای بازدیدکنندگان به وجود آورده تا بر روی این سطح چرخان از مناظر سحرانگیز اطراف لذت ببرند.

در طی سال‌های ساخت برج تاکنون حدوداً ده میلیون نفر از آسمان هفتم برج بازدید کرده‌اند. این برج یکی از جاذبه‌های بسیار محبوب شهر مسکو است و توصیه می‌کنیم که اگر قصد سفر به روسیه را دارید حتماً از این برج دیدن کنید. در طول بازدید از برج اوستانکینو شما از تاریخ، ویژگی‌های معماری و فنی، همراه با چشم‌اندازی زیبا بهره‌مند خواهید شد.

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved