بلوار باتومی ( Batumi Boulevard )

پیاده روی در کنار ساحل یکی از آرامش بخش ترین و رویایی ترین تفریحات ممکن به حساب می آید.

شهر باتومی گرجستان با دارا بودن جاذبه های گردشگری متنوع و جذاب به یکی از شهر های پر طرفدار برای گردشگران تبدیل شده است. این شهر ساحلی به همراه مراکز تفریحی و گردشگری و امکانات مناسب به بهترین مقصد برای تمامی افراد با هر سنی می باشد.

شاید بتوان بلوار باتومی را قدیمی ترین و مهم ترین جاذبه پایتخت توریستی گرجستان دانست. ساخت این بلوار در سال ۱۸۸۱ و به درخواست استاندار باتومی آغاز شد. این مسئولیت به یک باغبان آلمانی به نام رسلر ( Reseller ) سپرده شد و بنا بود تا باغی بزرگ را در ساحل شهر قدیمی باتومی ایجاد کند. امروزه بلوار باتومی وسعتی در حدود ۷ کیلومتر دارد و تقریبا می توان آن را به دو بخش جدید و قدیم تقسیم کرد. پارک اصلی و زیبای بلوار هنوز هم پا برجاست به علاوه آن که مجسمه ها، نیمکت ها و آبنماهای جدید به بلوار باتومی اضافه شده اند.

تاریخچه

دو سال پس از شروع این پروژه رسلر سازنده این بلوار در گذشت و ادامه ساخت آن به عهده معمار فرانسوی مایکل سپرده شد. این بلوار در سال های بعد گسترش پیدا کرد و از معماری اسپانیایی برای ارائه یک طراحی جدید و مدرن کمک خواسته شد، در نتیجه طول بلوار چندین کیلو متر افزایش پیدا کرد؛ اموزه طول آن به بیش از ۷ کیلو متر می رسد که به دو بخش قدیمی و جدید تقسیم شده است. این بلوار در کنار پارک زیبایی قرار دارد که مشرف به ساحل دریا است و با نیمکت ها و صندلی های مدرن و مجسمه های زیبای هنری به همراه فواره های آب ، بسیار دیدنی هستند.

در تابستان ها، بلوار قدیمی باتومی، حجم زیادی از آدم ها و گردشگران را مشغول پیاده روی و دوچرخه سواری یا استراحت در کافه ها و رستوران ها خواهید دید. در حالی که این بلوار در باقی فصل ها تنها به گذرگاهی خلوت و ساده بدل می شود. با این حال، هر زمان که به باتومی رفتید، تماشای غروب آفتاب را در این بلوار از دست ندهید. گویی که خورشید در حال غرق شدن در دریای سیاه است.

هرکس به باتومی می‌رود دیر یا زود خود را در حال قدم زدن در بلوار باتومی یا همان باتومیس می‌یابد. این بلوار پر از مسیرهای پیاده‌روی، درختان زیبا و کافه‌ها و بار های زیبای ساحلی است. به همه‌ی این‌ها یک چرخ و فلک غول‌پیکر را هم اضافه کنید که منعکس‌کننده‌ی روح زندگی جاری در این بلوار است. همچنین در قسمتی از این بلوار فواره های زیبای موزیکالی قرار گرفته است که هر بیننده ای را مسحور خود می کند.

آدرس: گرجستان، باتومی ۶۰۱۰، خیابان گامساخوردیا، خیابان نینوشویلی ۲

Address: ۲, Ninoshvili Str | ۱, K. Gamsakhurdia Str, Batumi ۶۰۱۰, Georgia

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved