بنای یاد بود فتح فضا مسکو

روسیه از دیرباز از لحاظ علوم هوا فضا از ابرقدرت های جهانی به شمار می رفته و در این زمینه ادعاهایی عظیمی دارد.

این بنای تاریخی منحصر به فرد که در بخش شمال شرقی مسکو قرار دارد، به افتخار برنامه‌های فضایی روسیه در سال ۱۹۶۴ ساخته شد که دارای ۱۰۷ متر ارتفاع است؛ جنس آن از تیتانیوم ساخته شده است و موشکی را نشان می‌دهد که در راه رسیدن به فضاست، پارک VDNK در مجاورت این منطقه قرار دارد و جاذبه‌های فضایی بسیاری را در آنجا می‌توان مشاهده کرد.

این موزه نمایشی شگفت انگیز از افتخارات کیهانی کشور نظیر مدل های ماهواره ای، عکس ها و اسناد مربوط به فضانوردان معروف نظیر یوری گاگارین و بسیاری از آثار هنری مربوط به عشق انسان ها در فتح فضا را به نمایش می گذارد. فضای اصلی این موزه با الهام از محیط کیهانی و هوا فضا برای القای حسی جذاب به بازدیدکنندگان طراحی شده. موزه یادبود فضانوردی با هدف نمایش و حفاظت از دستاوردهای و اکتشافات فضایی اتحاد جماهیر شوروی ساخته شد. این مکان در سال 1964 منهدم گردید اما مجدداً در سال 1981 و در بیستمین سالگرد اولین فتح فضا باز شد. این موزه از مجموعه ای گسترده از 8500 آیتم و متشکل از اولین موشک شوروی، اولین ماهواره شوروی، وسایل شخصی اولین فضانورد و نمونه هایی از پوسترهای تبلیغاتی با مضمون مسابقه فضایی را به نمایش می گذارد.

در سال 2009 پروژه بازسازی موزه به مدت سه سال انجام شد، پروژه ای که دستاوردهای عظیمی نظیر افزایش 3 برابری فضای موزه و ایجاد نمایشگاه های جدید برای ارائه برنامه های فضایی بین المللی کشورهایی نظیر ایالت متحده آمریکا، اروپا و چین در برداشت. در این مکان همچنین یک کافه با سرو غذاهای فضایی و ارائه نمایش های سه بعدی یافت می شود.

لطفاً توجه داشته باشید که بلیط خود را 30 دقیقه قبل از زمان بسته شدن موزه خریداری نمایید. لطفاً هنگام تهیه بلیط دقت کنید زیرا بلیط های خریداری شده غیر قابل استرداد خواهند بود.

هزینه بازدید از

هزینه ورودی به این مکان 50 تا 250 روبل است. استفاده از راهنمایان صوتی مستلزم پرداخت 2500 روبل می باشد. ورودی این موزه در سومین یکشنبه ماه رایگان خواهد بود.

زمان بازدید از

از ساعت 10 تا 19، در روزهای پنجشنبه و شنبه از ساعت 10 تا 21 می باشد و روزهای دوشنبه تعطیل است.

آدرس

No 111 Prospekt Mira, Moscow, Russia

اگر از مرکز شهر به این مکان می روید از واگن اول قطار پیاده شوید (در جهت قطار). پس از خروج از ایستگاه برای دسترسی به موزه به سمت چپ بروید. این موزه در زمینی از بنای یادبود فاتحان فضا قرار دارد.

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved