بِبِک و اُرتاکُی استانبول

می‌توان اهل گردش و سفر بود و به استانبول نرفت. شهری شگفت‌آور که روزانه توریست‌های فراوانی از سرتاسر دنیا به ویژه کشور روسیه و البته ایران را جذب خود می‌کند.

منطقه ببک در ساحل اروپایی تنگه بسفر استانبول قرار گرفته است . تاریخچه این منطقه به قرن نوزدهم میلادی بر می گردد . در آن دوره اشراف خاندان عثمانی شروع به ساختن خانه های ویلایی در این منطقه نمودند . این منطقه بهترین دید از تنگه بسفر را دارد و در کنار جاده ساحلی قرار گرفته است . از آن دوره این منطقه تبدیل به گرانترین و محبوب ترین منطقه مسکونی استانبول گردیده است .

متاسفانه تمام بنا ها و خانه ها ییلاقی باقیمانده از دوران عثمانی در این منطقه به مرور خراب شده اند و امروزه جای خود را به بناهای مدرن دادند . فقط 2 بنای قدیمی از زمان عثمانی در این منطقه باقیمانده است . یکی ساختمان مربوط به سفارت مصر که بنای قدیمی سفید رنگ و بسیار زیبایست و ساختمان دیگر مربوط به بنای مسجدی قدیمی است با آجرهای قهوه ای رنگ ساخته شده است .

دلیل معروفیت بِبِک و اُرتاکُی

ببک و ارتاکی دو دهکده در تنگه ی بسفر می باشند که کمتر در میان توریست ها شناخته شده اند.

ببک محله ای بسیار سرزنده و سرسبز و ثروتمند در همسایگی بسفر است. مردم محلی به خوبی آن را می شناسند و اغلب در طول تعطیلات آخر هفته از آن بازدید می کنند. یک برنامه ی نیم روزه ی مفرح و نشاط آور در این محل می تواند شامل صبحانه ی دیر وقت همراه با چشم اندازی خیره کننده، پیاده روی در تفرجگاه ساحلی و در نهایت صرف نوشیدنی لذّت بخش در یکی از چندین کافه ی موجود باشد. عده ای هم دیر وقت به این محل مراجعه می کنند و از فعالیت ها و سرگرمی های شبانه ی موجود در آن استفاده می کنند.

برای اطلاع از نرخ تور استانبول کلیک کنید.

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved