تالاب شگفت انگیز استیل

مرداب استیل که در شهر آستارا واقع شده است، یکی از تالاب های دائمی با آب شیرین است.

مرداب استیل که در شهر آستارا واقع شده است، یکی از تالاب های دائمی با آب شیرین است. در این منطقه شکار ممنوع می باشد و این منطقه تحت نظارت محیط زیست قرار دارد. در این ناحیه یک استخر هم وجود دارد که وسعت آن 138 هکتار و عمق آن یک متر است. این استخر با 1.5 میلیون متر مکعب آب تامین کننده 400 هکتار شالیزار می باشد.

در این منطقه به دلیل وجود درختان توسکای شناور بر روی آب شبه جزیره ای زیبا به وجود آمده است. این تالاب به تالاب درختان شناور نیز مشهور است. برنج هاشمی که معروف ترین برنج شمال است در منطقه عباس آباد کشت میشود و همچنین بهترین چایی ها هم در این مکان به عمل می آیند.

اطراف این تالاب را روستاهای دربند، لطیف محله و عباس آباد احاطه کرده اند. این تالاب از سمت شرق به جاده آستارا -رشت می رسد. به تالاب استیل، هستل نیز می گویند که به معنای آبگیر است.

نکته جالب در باره ی این تالاب این است که این تالاب حدودا 13 متر پایین تر از سطح دریاهای آزاد است. آب این تالاب از طریق چشمه های درون تالاب، نزولات جوی و نهرهای جاری از کوه های اطراف تامین می شود. عمق آن از 1 تا 3 متر متغیر است.

در این تالاب علاوه بر پرندگان بومی، جانوری تیره هم درون آب زندگی میکند.این موجود گاهی به روی آب می آید و سریع ناپدید می شود. این جانور که قبلا فکر میکردند اسب آبی است، در اصل شنگ است که به آن سمور آبی یا سگ آبی نیز می گویند.

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved