ترفندهایی برای یک مسافر حرفه ای

با استفاده از ترفندهای زیر می توانید پروازی بی دردسرتر داشته باشید و از سفر خود بیشتر لذت ببرید.

1)بر روی تمامی چمدانهای خود مشخصات خود را بنویسید تا از گم شدن یا اشتباه شدن چمدانتان جلوگیری کنید. همچنین بر روی چمدان خود یک نشانه قابل رویت از راه دور نیز بگذارید.

2)در صورت رفتن به فرودگاه با وسیله ی نقلیه شخصی، حتما جای پارک ماشین خود را به خاطر بسپارید و از جای پارک ماشین خود عکس بگیرید.

3)در صورت کم بودن شارژ گوشی همراه خود در فرودگاه در جاهای مشخص شده گوشی خود را شارژ کنید.

4)در هنگام سفر کفش راحت بپوشید چرا که در بخش امنیتی از شما خواسته می شود کفش خود را در بیاورید، پس برای سریع تر انجام شدن کارها از پوشیدن کفش ساق دار یا بنددار خودداری کنید.

5)هنگام عبور از بخش امنیتی تمام وسایل الکترونیکی خود، اعم از لپ تاپ، موبایل، تبلت و ... را دم دست قرار دهید تا در این قسمت معطل نشوید.

6)امروزه اکثر فرودگاه ها اینترنت رایگان دارند. هنگام رسیدن به فرودگاه با ارائه کارت پرواز می توانید رمز عبور را برای اینترنت بگیرید; بعد از گرفتن رمز، ایمیلتان را چک کرده یا به عزیزانتان خبر دهید.

7)نقشه آفلاین مقصد را قبل از پرواز تهیه کنید.

8)در برخی فرودگاه های بزرگ گیت پروازی ممکن است هر چند لحظه تغییر کند، بنابراین وضعیت پرواز و شماره گیت خود را از روی تابلو چک کنید.

9)در هنگام سفر با هواپیما بدن آب خود را از دست میدهد. برای جلوگیری از دهیدراته شدن و عوارض ناشی از آن حتما با خود بطری آب به همراه داشته باشید.

10) همراه داشتن هدفون میتواند گزینه مناسبی برای جلوگیری از وارد صحبت شدن با بغل دستیتان باشد هرچند اگر به این کار تمایل دارید، گپ زدن با فرد کناریتان میتواند در سفرهای طولانی از خستگی سفر کم کند.

11)اگر کلاس سفر شما به گونه ای است که میتوانید صندلی خود را انتخاب کنید از انتخاب کردن صندلی در کنار سرویس بهداشتی خودداری کنید.

12)یکی از کلک های کاربردی برای اینکه بتوانید به راحتی وسایل را در کنار خود جا بدهید این است که در هنگام انتخاب صندلی اگر دو نفر هستید، یکی صندلی کنار پنجره و دیگری صندلی کنار راهرو را انتخاب کند، چرا که در این صورت انتخاب صندلی وسط توسط فرد دیگر احتمال کمی دارد و در صورت رزرو شدن آن صندلی میتوانید جایتان را عوض کنید.

13)در هنگام سفر رفتن به کشورهای خارجی در صورتی که از قبل پول خود را به ارز آن کشور تبدیل نکرده اید در داخل فرودگاه با استفاده ازصرافی های داخل فرودگاه پول خود را به اندازه رسیدن به مرکز شهر و حمل و نقلتان چنچ کنید.

14)با توجه به این که قوانین حمل بار در هر ایر لاین متفاوت است، به طور معمول هر فرد می تواند یک چمدان کوچک با 5 تا 7 کیلوگرم وزن را با خود به داخل کابین هواپیما ببرد، مسافر میتواند از این نکته نهایت استفاده را ببرد و از حمل بار اضافی، ایستادن در صف طولانی تحویل بار و نگرانی برای گمشدن وسایلش خلاص شود.

15)برای حمل وسایل ضروری خود از کوله پشتی استفاده کنید چرا که با این کار نه تنها در زمان خود صرفه جویی می کنید بلکه اگر یکی از ساکها و چمدان های خود را گم کنید حداقل وسایل ضروری حود را به همراه دارید.هم چنین اگر وسایل خود را به ترتیب اولویت استفاده داخل کوله پشتی مرتب کنید سریع تر به همه چی دسترسی خواهید داشت.

16)در فرودگاه ها معمولا مغازه های دیوتی فری یا فری شاپ وجود دارد، اگر وقت آزاد دارید حتما تایم آزاد خود را در این فروشگاه ها بگذرانید.

17)هیچگاه با مسئولان امنیتی شوخی نکنید، چرا که این افراد به اقتضای کارشان افرادی جدی هستند.

18)همیشه اسکرین شات یا عکس کارت پرواز خود را در تلفن همراه خود داشته باشید.

19)در هنگام سفر همیشه یک لباس گرم جیب دار با خود همراه داشته باشید چرا که هوای داخل فرودگاه اکثرا سرد می باشد، همچنین ممکن است در هنگام سفر با نوسانات هوا مواجه شوید، در این صورت هم میتوانید گرم شوید و هم وسایل خود را در جیب های لباس بگذارید.

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved