بدروم

بدورم یکی از شهرهای توریستی ترکیه است. این شهر در جنوب ازمیر و نزدیک به 270 کیلومتر با ازمیر فاصله دارد

تاریخجه

این شهر در گذشته ، هالیکار ناسوس نامیده میشد. از جزایر دریای اژه ، مردمان بسیاری برای زندگی و یا تفریح به این منطقه می آمدند. از آنجایی که این شهر در سواحل اژه قرار دارد، به طریقی می توانیم آن را بندر بدروم نیز بنامیم .

بدروم در اصل در منطقه ای بین ایونیا ، سی کیا و کاریا واقع شده است.

جغرافیا

بدروم شهری ساحلی و بسیار زیباست . که دارای هتل های بزرگ و کوچک بسیاری است که ساحلی آرام دارد . بدروم با این فضای آرام و لذت بخش محیط آرام و دلنشینی را برای مسافران فراهم کرده است.

نام دیگر این منطقه سرزمین آب های ابدی است و از مراکز مهم گردشگری است و در تابستان و زمستان مناسب برای زندگی است

حمل و نقل

هوایی : فرودگاه میلاس در 30 کیلومتری مرکز شهر می باشد ، تاکسی های اختصاصی و ون ها نیز نقش مهمی در حمل و نقل ایفا می کنند .

اقتصاد

اقتصاد بدروم از راه توریست هایی که به این منطقه می آیند تامین می شود و همچنین ساخت و ساز قایق و کشتی نیز در این منطقه رواج دارد . صنایع دستی ، کشاورزی و نساجی نیز در این منطقه قرار دارد . معماری جالب و مدرن نمایی زیبا به این منطقه بخشیده است.

جاذبه ها

-قلعه بدروم : در قرن 15 میلادی بنا شده است . سنگ های آرامگاه MAUSOLOS و دیواره های قلعه در ساخت نوع بنا مورد استفاده قرار گرفته است و در دوره های عثمانی مناره ای به کلیسای آن اضافه کردند و تبدیل به مسجد شد. حمامی کوچک در سال 1595 ساخته شده است که به عنوان زندان از آن استفاده می شده است ولی امروزه به موزه تبدیل شده است.

-موزه باستان شناسی زیر زمینی (زیرآبی) : در نوع خود از بهترین و مهم ترین موزه های جهان می باشد و در قلعه بودروم ساخته شده است. مشاهده کشتی غرق شده قدیمی نیز هر ساله افراد زیادی را به این منطقه جذب می کند

-میلاس : منطقه ای که به سمت خشکی کشیده شده است. ابن منطقه دارای معماری محلی و قدیمی می باشد دارای مقبره ای کنده کاری شده و قدیمی در غرب این منطقه است.

-سفر آبی : خلیج گوک. آوا مکانی مناسب برای سفر و گردشگری می باشد . دریانوردی و قایق سازی نیز از تفریحات منطقه استکه همراه با موسیقی دلنشین می باشد .

سواحل و جاذبه های طبیعی

مکان هایی مانند کاراآرا ، پابوچ دورنو و ... از مکان های بسیار جذاب و چشمگیر محسوب می شود. این مکان دارای جاذبه های تاریخی بسیار زیبا نیز می باشد که از جمله آن میتوان به جزیره سریر ، شهر کراموس و هفت جزیره نیز اشاره کرد.

- ساحل های زیبا : اورتاکنت ساحلی بسیار گسترده و شنی می باشد و مکانی مناسب برای تفریح می باشد .

- کارا اینجیر : از زیبا ترین سواحل محسوب می شود و طلوع و غروب خیره کننده ای دارد.

- آکیارلار : مکانی مناسب برای سپری کردن روزهای خوش و سرتاسر شن می باشدو

- آب های نیمه شفاف خلیج : خلیجی با آب های شفاف و چشم گیر می باشد

- تنگه بسفر در این منطقه واقع شده است. گردش با کشتی از جاذبه های این منطقه می باشد و سرتاسر دارای قلعه سنگی و دهکده است .

میرزایی

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved