1.کاخ کرملین

کاخ کرملین یکی از دیدنیهای مسکو و یک قلعه تاریخی است که بصورت مجتمع در قلب شهر مسکو ساخته شده و از جنوب بر رودخانه مسکوا، از شرق بر میدان سرخ و از غرب به باغ الکساندر مشرف است. بنای این کاخ در سال 1487 به پایان رسید. نام مشهور این کاخ کرملین است که به زبان روسی به معنای دژ می‌باشد.

این کاخ از چهار قصر، چهار کلیسا و دیوار کرملین به همراهی برج‌ .های کرملین تشکیل یافته‌ است. این کاخ به منظور اسکان رئیس جمهور روسیه مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاخ کرملین یکی از برترین جاذبه های روسیه و جاذبه های گردشگری مسکو به شمار میرود.

2.ميدان سرخ

ميدان سرخ یکی از برترین دیدنی های مسکو به عنوان هسته اصلي شهر محسوب مي گردد و در مركز شهر مسكو واقع گرديده است. خيابان ها و بزرگراه هاي اصلي اين شهر از اين ميدان منشعب مي شود. ميدان سرخ مكانهاي ديدني زيادي را شامل مي شود از جمله : کلیسای جامع سن باسیل، کاخ کرملین، آرامگاه لنين، كه محل دفن رهبر انقلاب كمونيستي شوروي سابق مي باشد.

لوبنوي مستو، اين محل كه يك سكوي 13 متري در مقابل كليساي جامع سن باسيل مي باشد، كه در قديم محل سخنراني و اجرای کنسرت براي اهالي مسكو بوده است. كيلومتر صفر، در قسمت شمالي ميدان و در محل اتصال ميدان با ميدان مانگ قراردارد كه در قديم واحد مسافت از آنجا محاسبه مي شد. این میدان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری مسکو و جاذبه های روسیه به شمار میرود.

3.خیابان آربات جدید مسکو

خيابان جدید آربات یکی از دیدنی های مسکو كه در نزديكي آربات قديم قرار گرفته محل مناسبي براي گردش و پياده روي است. البته گران قيمت ترين رستوران ها و كلوپ ها در آن واقع شده است، ولي تعدادي كافه با قيمت مناسب نيز دارد که از جاذبه های گردشگری مسکو و جاذبه های روسیه به شمار میرود.

4.کلیسای جامع سن باسیل

این کلیسا یکی از دیدنیهای مسکو در میدان سرخ قرار دارد که به دستور ایوان مخوف ساخته شد. این کلیسا در مرکز مسکو قرار داشت و بلندترین بنای مسکو تا سال 1600 به شمار می‌رفت. سازه اصلی «کلیسای تثلیث» و بعدها «کلیسای جامع تثلیث» است که هشت کلیسای دیگر دور آن هستند و کلیسای دهم نیز در سال 1588 ساخته شد.

هیچ بنایی به اندازه گنبد های پیازی شکل و رنگارنگ کلیسای سنت باسیل مسکو نمی تواند نماد مسکو محسوب شود. به عنوان قربانی سکولاریزم، دولت شوروی این بنا در سال 1929 به طور کامل تبدیل به موزه شد. از سال 1990 این بنا به همراه کرملین و میدان سرخ به عنوان یکی از میراث‌های جهانی یونسکو شناخته شد. کلیسای سن باسیل یکی از بهترین جاذبه های گردشگری مسکو و جاذبه های روسیه به شمار می رود.

5.کلیسای عیسی منجی

کلیسای عیسی منجی یکی از بهترین دیدنی های مسکو و جاذبه های روسیه است. یک کلیسای جامع در مسکو در ساحل شمال رودخانه موسکوا و در جنوب غربی کاخ کرملین است. ارتفاع آن 103 متر و بلندترین کلیسای ارتدکس مسیحی در جهان است. وقتی آخرین سپاه ناپلئون از روسیه خارج می شود برای تشکر از خدا و به شکرانه این پیروزی الکساندر اول تصمیم گرفت این کلیسا را بسازد.

ولی ساخت این کلیسا متوقف شد تا در زمان نیکلای اول در محل فعلی کار ساخت کلیسا آغاز شد و 44 سال طول کشید. استالین دستور داد تا این کلیسا را خراب کنند و به جای آن کاخ شوراها را بسازند ولی با مرگ استالین کاخ شوراها هرگز ساخته نشد و دوباره کلیسا به مدت 5 سال بازسازی گردید. این کلیسا یکی از بهترین جاذبه های گردشگری مسکو می باشد.

6.متروي مسكو

متروي مسكو كه بدليل معماري زيبا و چهل چراغ هاي آن شهرت جهاني دارد از سال 1935 به حمل و نقل مسافر در اين شهر مشغول مي باشد و یکی از دیدنی های مسکو است. اكنون داراي حدود 180 ايستگاه مي باشد كه ايستگاه پارک پابدی آن بدليل اينكه در عمق 84 متري زيرزمين قرار دارد، داراي طولاني ترين پله برقي در اروپا مي باشد. توسيه مي شود حتما" در مدت اقامت در مسكو از ايستگاههاي آن بازديد داشته باشيد. متروی مسکو را میتوان یکی از جاذبه های گردشگری مسکو و جاذبه های روسیه نام برد.

7.خیابان قدیمی آربات

خیابان قدیمی آربات مسکو را می توان یکی دیگر از مراکز خرید روسیه و مراکز خرید مسکو نام برد. در سراسر اين خيابان دست فروش ها با قيمتهاي پايين تر از فروشگاههاي اين خيابان كالاها را عرضه مي كنند.

8.آرامگاه لنین

آرامگاه لنین یکی دیگر از دیدنی های مسکو از گرانیت مشکی و قرمز ساخته شده است. تابوت لنین کریستالی است و جسدی از جنس موم به شکل لنین در این تابوت قرار دارد. آرامگاه لنین از سمت شرقی کاخ کرملین رو به میدان سرخ است. این آرامگاه یکی از جاذبه های گردشگری مسکو و جاذبه های روسیه به شمار میرود.

9.تپه گنجشک ها

تپه گنجشک ها یا بام مسکو یکی از دیدنی های مسکو است. یک تپه در ساحل سمت راست رودخانه موسکاو و بالاترین نقطه در مسکو است، که 220 متر بالاتر از سطح رودخانه است. این تپه یک نمای پانوراما خوب از شهر مسکو را به ما نشان میدهد.

بام مسکو شامل : پارک پیروزی، دروازه مسکو، فواره ها، لوح یادبود با تندیس گرگی مقدس و همچنین از بام مسکو میتوان برجهای مخابراتی، شوفاژخانه اصلی شهر، هفت خواهران استالین، استادیوم و پیست پرش اسکی و آکادمی علوم زیستی را دید. این مکان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری مسکو و جاذبه های روسیه به شمار میرود.

10.پارک پیروزی

پارک پیروزی یکی از دیدنی های مسکو به نشانه پیروزی در جنگ با ناپلئون ساخته شده. لوح یادبودی که نام تمام شهرهای شرکت کننده در جنگ جهانی دوم روی آن حک شده و همچنین تندیسی از گرگی مقدس یکی از قدیسین با شمشیری در دست که در حال کشتن اژدها است را نشان می دهد اژدها نشانه فاشیست است. پارک پیروزی یکی از جاذبه های روسیه و جاذبه های گردشگری مسکو می باشد.

11.مقبره سرباز گمنام

مقبره سرباز گمنام یکی از دیدنی های مسکو و جاذبه های روسیه در کنار باغ بزرگ الکساندر قرار دارد. در این قبر بقایای سربازی گمنام که در جنگ با آلمان ها کشته شده، از بزرگراه لنینگراد به این محل انتقال یافته، کلاه و شنل سرباز روی مقبره قرار دارد و همیشه سربازی با لباس فرم و اسلحه به دست روی مقبره به حالت آماده باش ایستاده که تعویض می شود. مراسم تعویض سربازان دیدنی است. این مقبره یکی از جاذبه های گردشگری مسکو به شمار می رود.

12.باغ الكساندر

باغ الكساندر كه در سراسر حصار غربي كاخ كرملين در بين سالهاي 1819 تا 1823 ساخته شده، يكي از اولين پاركها و دیدنیهای مسكو مي باشد. اين پارك از سه باغ مجزا تشكيل شده است. در اين پارك آرامگاه سربازان گمنام با مشعلي دائمي و بناي يادبود انديشمندان كمونيست و همچنين در زير برج مهمات، يك غار مصنوعي با در و پنجره مشبك كه به ياد پيروزي روسيه بر ناپلئون مي باشد، قرار دارد. اين باغ چشم انداز زيبايي از برج کوتافیا دارد. باغ الکساندر یکی از برترین جاذبه های گردشگری مسکو وجاذبه های روسیه به شمار میرود.

13.مراکز خرید

سیستم توزیع در روسیه، بر خلاف ایران که از تعداد زیادی کسب‌وکارهای کوچک تشکیل شده است، مبتنی بر فروشگاه های زنجیره ای بزرگ، متوسط و کوچک است. این فروشگاه ها با توجه به کارکرد مناسب بامردم، جای خود را در روسیه باز کرده اند. تنوع کالا، قیمت رقابتی، حق انتخاب، فضای بزرگ، سیستم حسابداری پیشرفته، بارکدخوانی، پارکینگ، رستوران و تهویه‌ی مطبوع از ویژگی‌هایی‌ست که آن‌ها را بیشتر دلخواه مردم ساخته‌اند.

در مسكو خريد سوغات و يادگاري از كارهاي عادي و روزمره مسافران ، خصوصا" مسافران ايراني است.

تعدادی از مراکز خرید در مسکو:

•بازار ايزمايلوفسكي (Izmaylovsky)

اين بازار كه در پارك ايزماليلوو (Izmalylovo) قراردارد مي توانيد اجناس ارزان تر را بيابيد در وروديه اين بازار خرس هاي دست آموز با حركات نمايشي، توريست ها را به طرف اين بازار جلب مي نمايند.

•مركز خريد اوروپتسكي(ٍEvropeiskiy)

اين مركز خريد در سال 2006 در نزديكي ايستگاه مترو كيفسكي (Kievsky) افتتحاح گرديد كه مي توان در آن ماركهاي بين المللي مانندCalvin Klein ، Swatch ، Marks& Spender ، Levi's و Next را خريد نمود.

• مركز خريد ايكا IKEA

از ايستگاههاي متروي Rechnoi Vokzal و Lyublino و Tyopliy مي توان به اين فروشگاه Mega كه اين مركز خريد در آن قرار دارد،دسترسي پيدا كرد.

از نزديك ترين ايستگاههاي مترو مي توانيد با سوار شدن بر اتوبوسهاي زرد رنگ اين فروشگاه به آساني به آنجا برويد.

• مركز خريد دتسكاي مير Detskiy Mir

اين فروشگاه زنجيره اي كه در همه جاي روسيه شعبه دارد، اختصاص به وسايل كودكان و انواع اسباب بازي دارد و همچنين كتاب و انواع دي وي دي و سوغات كشورها در آن يافت مي شود.

• مجتمع تجاري گوم Gum

اين پاساژ با بوتيك هاي بين المللي و بسيار گران قيمت در مجاورت ميدان سرخ قرار دارد.

•مركز خريد گورود Gorod

اين مركز خريد بزرگ در ابتداي خيابان Ryazan قراردارد و مجموعه اي از همه نوع فروشگاه مي باشند مانند هايپر ماركت ، فسف فود، بوتيك ، فروشگاه ، سينما ، زمين اسكيت روي يخ و ...

•مركز خريد تي اس يو ام TSUM

در يك ساختمان تاريخي شش طبقه در خيلبان پتروفكا واقع شده است كه مي توان اجناس گران قيمت را از آنجا تهيه نمود.

•مركز خريد آتريوم Atrium

اين مركز يكي از بهترين مراكز خريد براي گردشگران به شمار مي رود و روبروي ايستگاه Kursk قرار گرفته است كه لباس فروشي هاي متعدد و عطرفروشي و سوپرماركت و تئاتر فورمول كينو و محل بازي را شامل مي شود. در كافي شاپ بزرگ آن هرشب كنسرت زنده موسيقي سنتي و پاپ اجرا مي شود.

•مركز خريد مانژ Manezh

نام اصلي اين مركز خريد Okhotny Ryad مي باشد ولي به دليل قرارگرفتن در ميدان مانژ ، به اين نام معروف شده است. فروشگاهها با ويترين گنبدي شكل خود جمعيت زيادي را به خود جلب مي نمايند. در اين مركز خريد، برندهايي مانند بنتون، تامي ، موتيفي و.. و همچنين اجناس كادوئي به فروش مي رسد.

• فروشگاه كالينكا استاكمن Kalinka-Stockman

در اين فروشگاه مواد غذايي ، لباسهاي مردانه و زنانه ، لوازم خانگي و الكتريكي و لباس بچه گانه موجود مي باشد.

• فروشگاه سانرايزپرو Sunrise Pro

اين مكان بهترين جا براي خريد لوازم الكتريكي و كامپيوتر و ... در مسكو مي باشد ، ولي براي خريد بايد بدانيد كه چه مي خواهيد، چون تا زمان تحويل كالا فرصت ديدن كالا را نداريد ، و شرايط بازگرداندن كالا در اين فروشگاه بسيار پيچيده و سخت است.

•فروشگاه رام استور Ramstore

در اين فروشگاه زنجيره اي ، اجناس زير قيمت مسكو به فروش مي رسد. 22 فروشگاه در سطح شهر مسكو را پوشش مي دهد.

•پاساژ پتروسكي Petrovsky Passazh

لوكس ترين پاساژ مسكو است كه شامل چند بوتيك معروف NINA RICCI ، GIVENCHY ، MAXMARA ، KENZO و BALI و همچنين يك فروشگاه عتيقه فروشي مي باشد.

•گالري آكتيور Gallery Aktyor

برندهاي معروف NafNaf ، Levi's ، Chvignon و Lacoste در اين مركز خريد به فروش مي رسد در طبقه اول آن نمايندگي يواچ و لوازم آرايشي كلينيك به قرار دارد.

•خيابان قديمي آربات Arbat

در سراسر اين خيابان دست فروشها با قيمتهاي پايين تر از فروشگاههاي اين خيابان كالاها را عرضه مي كنند. ولي بايد مراقب بود كه كلاه سرتان نرود.

•خيابان تيورسكايا Tverskaya

اين خيابان شاهراه بسيار مهمي در روسيه به شمار مي رود و بوتيك هاي معتبر را كه شيك ترين و مدروز ترين كالاها را عرضه مي كنند را شامل مي شود.

95/2/8

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved