جایگاه محمد پنجم کازابلانکا

جایگاه محمد پنجم کازابلانکا در قلب شهر اقتصادی کازابلانکا واقع شده است.

جایگاه محمد پنجم در سال 1920 بنا شده و مقر فعلی شهرداری کازابلانکا، ساختمان پست مرکزی و بانک اصلی مراکش می باشد

جایگاه محمد پنجم کازابلانکا به طور مشترک توسط سلطان محمد بن یوسف و آلبرت لبرن، رئیس جمهور فرانسه، بنا شده و یک ساعت بزرگ در کنار آن قرار دارد. همچنین یک محل تفریحی نیز می باشد که افراد بسیاری را مجذوب خود می نماید.

قصر باشکوه محمد پنجم به عنوان قصر مرکزی کازابلانکا به شمار می‌آید. این محوطه، جایگاه بسیاری از ساختمان‌های اداری کازابلانکا از جمله ساختمان پست مرکزی، کاخ دادگستری، کنسول فرانسه و همچنین بانک اصلی مراکش است. نمای بیرونی بنا توسط سفیر کبیر فرانسه در اوایل قرن بیستم با هدف مدرن کردن فضای این محوطه ساخته شد. این محوطه دارای یک فواره مرکزی و باغهایی رؤیایی است. این باغ برای محلی‌ها یکی از تفریحگاه اصلی شهر به حساب می‌آید.

تاریخچه

محمد پنجم ۱۰ اوت ۱۹۰۹ – ۲۶ فوریه ۱۹۶۱، نخستین پادشاه مراکش مستقل بود که از ۱۹۲۷–۵۳ به عنوان حاکم در تبعید و از ۱۹۵۳–۵۵ به عنوان سلطان به رسمیت شناخته شد و پس از بازگشت به حکومت و گرفتن استقلال مراکش تا زمان مرگش در ۲۶ فوریه ۱۹۶۱ میلادی سلطنت کرد. او با نام کامل سیدی محمد بن یوسف یا پسر (سلطان) یوسف مراکش یک عضو از خاندان علویان مراکش بود. آرامگاه محمد پنجم در آرامگاه سلطنتی در رباط می باشد.

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved