بازدید از ۱۲۵ کشور توسط کوله گرد کر و لال انگلیسی

1397/3/6

کوله گرد ۳۹ ساله انگلیسی در عرض ۱۷ سال و به تنهایی از ۱۲۵ کشور جهان بازدید کرده است.

تونی گیلس (Tony Giles) یک کوله گرد انگلیسی کر و لال است. او به طرزی عجیب و با شجاعت تمام از ۱۲۵ کشور جهان به تنهایی دیدن کرده است. تونی ۳۹ ساله، بینایی خود را در سن ده سالگی از دست داد. پدر و مادرش او را به مدرسه ای مخصوص افراد نابینا فرستادند. به خاطر فاصله زیاد بین خانه تونی و مدرسه اش، او به تنهایی سفر کردن را از همان دوران نوجوانی یاد گرفت.تونی در زندگی هدف بزرگی را برای خودش ترسیم کرد. بزرگترین چالشی که یک فرد نابینا می تواند در زندگی با آن مواجه شود. او تصمیم گرفت که به تمام کشورهای دنیا، به تنهایی و تنها با یک کوله پشتی بر دوشش سفر کند. اکنون از نخستین سفر او به نیو اورلئان که در سال ۲۰۰۰ انجام شد، ۱۸ سال می گذرد.

او در یکی از سفرهایش, عاشق زنی نابینا و یونانی به اسم تاتانیا می شود و با او ازدواج می کند. تونی همچنین دو جلد کتاب با نام “مسافر تونی” را چاپ کرده است.

آخرین سفر تونی ۷ هفته به طول انجامید. او برای بازدید از شهر باستانی پترا، سوار بر شتر، از بیابان وادی روم عبور کرد. او در رابطه با سفرهایش اظهار داشت: «سفر به نیو اورلئان، باعث شد ایمان بیاورم که می توانم به تنهایی از پس سفر کردن بر بیایم. من تنها بودم و نمی دانستم که به کجا می روم و این خیلی هیجن انگیز است! ولی یک نفس عمیق کشیدم و به خودم گفتم که می توانم. من حدود ۸ یا نه روز را در نیواورلئان به گشت و گذار پرداختم. پس از آن در مدت ۵ ماه به استرالیا، نیوزیلند، تایلند و ویتنام سفر کردم.»

تونی گیلس در سن ۱۰ سالگی بینایی خود را از دست داد و و با کمک سمعک های دیجیتالی قادر به شنیدن صداهاست. تنها خاطره ای که او از دوران بینایی خودش به یاد می آورد، تماشای غروب خورشید از ایوان خانه اش است. او برای رفتن به مدرسه اش، مجبور بود مسیری طولانی را به وسیله قطار به تنهایی سفر کند. تونی حتی تحصیل خودش را رها نکرد و علی رغم تمامی مشکلات، در سال ۲۰۰۱ از دانشگاه Northampton فارغ التحصیل شد.آفریقای جنوبی، موزامبیک، زیمباوه، زامبیا، مالاوی، سریلانکا، ترکیه، یونان و … نمونه ایی از کشورهایی هستند که تونی به آن ها سفر کرده است. او در سال جاری هم سفرهای خود را ادامه حواهد داد.

 • اولین ساحل گردشگری معلولین افتتاح شد

  اولین ساحل گردشگری معلولین افتتاح شد

  اولین ساحل گردشگری معلولین در کانکون مکزیک افتتاح شد!!

  هانگزو یکی از ۱۵ شهر برتر جهان در شیوه گردشگری

  هانگزو یکی از ۱۵ شهر برتر جهان در شیوه گردشگری

  هانگزو چین، به عنوان یکی از ۱۵ شهر برتر جهان برای بهترین شیوه‌های گردشگری انتخاب شده است.

  تایلند به رکورد بیشترین گردشگر در یک روز دست یافت

  تایلند به رکورد بیشترین گردشگر در یک روز دست یافت

  در ادامه‌ی تداوم رشد صنعت گردشگری در تایلند، این کشور در صدر لیست آمار ورودی گردشگران در یک روز قرار گرفت.

  دو مسیر گردشگری در بافت تاریخی تهران

  دو مسیر گردشگری در بافت تاریخی تهران

  دو مسیر گردشگری در بافت تاریخی تهران رونمایی می شود

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved