قدیمی ترین شهر سوئد کجاست؟

1397/2/23

این شهر را اولین شهر شکل گرفته در سوئد می دانند و قدمت آن به قرن دهم باز می گردد. شهری کوچک و مناسب برای پیاده روی با ساختمان های چوبی زیبا و قدیمی که کمتر از یک ساعت از شهر استکهلم فاصله دارد و مقصدی تماشایی برای افرادیست که دوست دارند در زمان سفر کنند.

سیگتونا قدیمی ترین شهر سوئد است و کوچک ترین شهر نیز لقب دارد. تا نیمه دوم قرن بیستم این شهر همچنان بی اهمیت باقی مانده بود اما با روی کار آمدن فرودگاه آرلاندا که 10 کیلومتری این شهر قرار دارد و جمعیت این شهرتا سال 2010 ، 8000 نفر بوده است.

سیگتونا در کنار رودخانه Malaren واقع شده است و به مدت 250 سال بعنوان یک شهر بازرگانی و سلطنتی ، مهم ترین شهر سوئد محسوب می شد. در اوایل قرن 11 ، اولین سکه های سوئد در این شهر ضرب شد. در طول تاریخ ساختارهای مهم بسیاری در این شهر کوچک ایجاد شد از جمله کلیسای سنت ماری که در قرن 13 ساخته شد و یک صومعه قدیمی که امروزه همچنان سالم باقی مانده و گردشگران از آن دیدن می کنند. در قرون وسطی ، صومعه ها و کلیساها نقش مهمی در سوئد داشتند به همین دلیل ساخت و ساز این ساختمان ها در این دوره بیشتر بوده است. تا اواسط قرن 13 ، شهر سیگتونا از شهرت بالایی برخوردار بود اما پس از آن به مرور زمان اهمیتش را از دست داد و با وجودی که زمانی محل نشست افراد سلطنتی این کشور بود به نوعی دورافتاده و متروکه باقی ماند به طوری که در اواخر قرن 19 فقط 600 نفر در این شهر زندگی می کردند.

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved