حمام‌های سولفور تفلیس

حمام‌های سولفور در دل بخش تاریخی تفلیس واقع‌شده‌اند، با توجه به معماری این حمام‌ها، زمان ساخت آن‌ها به قرن 19 میلادی بازمی‌گردد. با توجه به نوع نما و کاشی‌کاری آبی‌رنگ این حمام، به راحتی می‌توان متوجه شباهت آن با معماری صفوی شد. از همین رو این حمام به حمام شاه‌عباسی معروف است.

حمام های سولفور قدیمی ترین حمام ایراکلی است که احتمالا ساخت آن درحدود قرن 17 یا 19 میلادی صورت گرفته است .

از دیدنی‌های گرجستان، حمام‌های تاریخی متعدد آن است. در تفلیس حمام‌های سولفور متعددی وجود دارد. یکی از آن‌ها که در محله ارتاجالای شهر تفلیس واقع شده به حمام شاه‌عباس معروف است. کاشی‌کاری‌های آن به سبک صفویه و زمان ساخت آن مربوط به آن دوران است. این حمام هیچ وسیله گرم‌کننده‌ای ندارد و آب گرم آن کاملاً طبیعی است و از چشمه‌های آبگرم تأمین می‌شود. باور بر این است که آب این حمام دارای اثرات درمانی است. در این حمام امکان اجاره‌ی حمام اختصاصی و همچنین ماساژ وجود دارد.

اختلاف نظرهای زیادی در رابطه با مالکیت آن وجود دارد که گفته میشود این حمام به خانواده امپراطوری یا پرنسس های گرجی تعلق داشته است .

حمام های تخریب شده قدیمی با تغییرات کمی تعمیر شده اند وبه بهرورداری رسیدند .

شهرت ماساژ این حمام به امتحان کردنش می ارزه.

حمام‌های تفلیس از دیرباز، بسیار معروف بوده‌اند و افراد بزرگ زیادی از آن‌ها تعریف کرده‌اند. این حمام‎‌ها تمام طول روز، پذیرای شما خواهند بود. برای حمام کردن در این حمام‌های سولفور باید حداقل دو ساعت زمان صرف کنید.

برای اطلاع از نرخ تور تفلیس کلیک کنید.

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved