حمام رومی آنکارا ( Roman Baths of Ankara )

حمام رومی در آنکارا، خرابه‌های حمام‌های باستانی متعلق به ۱۷ قرن پیش است که هم اکنون به عنوان موزه‌ی فضای باز قابل بازدید هستند.

حمام رومی آنکارا یکی از برترین جاذبه ها که در تمام شهرهای دیدنی ترکیه علی الخصوص آنکارا به چشم می خورد چیزی جز آثار باستانی و قدیمی نیست! اما حمام های دیدنی کم به چشم می خورند. در شهر آنکارا یک آثار دیدنی باستانی به نام حمام رومی وجود دارد که برنامه ی کسانی که به آنکارا می روند حتما به آن جا ختم می شود!

حمام رومی یک بنای تاریخی و سمبلیک است که نشان دهنده استقلال در ترکیه در مبارزات بوده است! در واقع نشان دهنده استقلال و ارزش آتاتورک می باشد.

حمام رومی آنکارا که در منطقه‌ای به نام «جانکیری گاپی» آنکارا در ناحیه قدیمی آنکارا موسوم به «اولوس» قرار داد، از آن خرابه‌ای بیش باقی نمانده است. پایه و اساس این بنا یادگار دوران «فریقیه» بوده و بقیه قسمت‌های آن از مواد استعمالی دوران بیزانس و سلجوقیان ساخته شده بود.

رومی ها در نیمه اول قرن سوم در سرزمین هایی که تحت سلطه انان بوده معمولا مجموعه حمام هایی توسط امپراطوری روم ، «کاراکالا» به افتخار خدای پزشکی یعنی «آسکلپیوس» بنا کرده اند که امروزه به عنوان جاذبه ای تاریخی مورد بازدید گردشگران و علاقه مندان به تاریخ قرار می گیرند . حمام رومی آنکارا در خیابان چانکری (Cankiri) بین میدان اولوس و میدان ییلدیریم بایزید (Yildirim Bayezid) قرار گرفته و با قدمتی بیش از 17 قرن دارای بخش های مختلف می باشد . Roman Baths از جاذبه های گردشگری آنکارا است و بر طبق سکه ها ، سنگ نوشته ها و سرستون های قرنتی که طی حفاری های قرن بیستم پیدا شده اند سال ساخت این مجموعه بین سال های 211 و 217 روایت شده است .

این مجموعه تاریخی با ابعاد 120 متر در 80 متر از بخش های مختلفی چون اتاق سرد ، اتاق ولرم و اتاق گرم تشکیل شده است و گردشگران تور ترکیه و تور آنکارا در بازدید از این مکان دیدنی می توانند از سیستم گرمایش قدیمی و اتاق مخصوص پوشیدن لباس ان دیدن نمایند . اتاق سرد دارای یک استخر و یک اتاق رخت کن می باشد . اتاق گرم مکانی برای استحمام و سونا است و اتاق ولرم نیز معمولا برای استراحت کاربرد داشته است .

گردشگران تور آنکارا برای بازدید از این مجموعه باستانی که همه روزه پذیرای علاقه مندان می باشد باید مبلغ 5 لیر به عنوان وروردی بپردازند . حمام رومی آنکارا در تابستان از ساعت 8:30 صبح تا 7 عصر و در زمستان از 8:30 صبح تا 5 عصر به روی علاقه مندان باز می باشد .

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved