حمام سولفور گرجستان

چشمه های گوگردی هم که گاهی از آن ها آب گرم بیرون می آید، یکی از این منابع به حساب می آید که این بار ما به سراغ یکی از آن ها در گرجستان و تفلیس رفته ایم

در بخش قدیمی شهر تفلیس میتوان حمام های سولفورتفلیس را مشاهده کرد که به حمامهای رستمی سزاری معروف است و در محله گریشاشویلی نزدیک رود کورا واقع شده اند.این حمامها برای استفاده از آب گرم گوگردی بهاری در این ناحیه ساخته شده اند .

قدیمی ترین حمام ایراکلی نام دارد که احتمالا ساخت آن درحدود قرون 17 یا 19 صورت گرفته است .

اختلاف نظری در رابطه با مالکیت آن وجود دارد که گفته میشود این حمام به خانواده امپراطوری یا پرنسس های گرجی تعلق داشته است .

الکساندر دوما در سفر کوتاهی که به این قفقاز داشته در نوشته های خود شگفتی اش را در رابطه با دیدن این حمامها ذکر کرده است.

الکساندر پوشکن در( سفرنامه ارز روم) توصیف کرده :هیچوقت قبل از این در روسیه ویا ترکیه چنین حمام های با شکوهی ندیده است .

حمام های تخریب شده قدیمی با تغییرات کمی تعمیر شده اند وبه بهرورداری رسیدند .

از قدیم الایام در تفلیس گرجستان بسیاری از افراد از حمام های گوگردی استفاده می کرده اند که هنوز هم که هنوز است این حمام ها به قوت خود باقی اند.

حمام سولفور یکی از همین حمام های آب گرم است که هم اکنون هم به صورت حمام آب گرم و هم یک جاذبه گردشگری مورد توجه بسیاری از مسافرین است.

آب گرم این حمام ها که در کنار هم قرار گرفته اند مستقیما از خود چاه های آب گرم و این چشمه ها دریافت می شود و البته این روزها اگر بخواهید از آن استفاده کنید باید مبلغی هزینه کنید.

امکان حمام کردن در این حمام به صورت عمومی و نمره ای است. بدین صورت که استفاده از بخش عمومی هزینه ۲ لاری به بالا دارد و برای استفاده از نمره ها دارای قیمت ۱۵ لاری تا ۸۰ لاری است و جالب اینکه خدمات ماساژ هم وجود دارد که باید قیمت مخصوص به خودش را مد نظر داشته باشید و بر هزینه های قبلی بیفزایید.

در واقع این ماساژ ها چندان درمانی و علمی نیستند بلکه بیشتر شبیه به همان شستن است.

برای نوشیدنی هایی هم که در حمام سرو می شود باید هزینه های خاص خود را بپردازید.

  • کیوان پرواز

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved