خانه ی اپرای تفلیس

خانه ی اپرای تفلیس واقع در خیابان روستاولی که تقریبا در مرکز شهر تفلیس می باشد، قرار گرفته است.

مقدمه

تئاتر اپرا تفلیس که به آن خانه اپرا و یا تاتر باله نیز گفته می شود محل برگزاری تئاتر و مراسم اپرای اصلی این شهر است.معماری کاملا شرقی و فوق العاده ی داخلی این خانه هر بازدیدکننده ‌ای را مبهوت خواهد کرد. همچنین این خانه علاوه بر این در بین تمام خانه‌های اپرای جهان هم می‌درخشد.

این تئاتر با وجود اینکه در گرجستان که یک کشور کوچک قرار گرفته است، یکی از معتبرترین خانه های اپرا در جهان به شمار می رود.

تاریخچه

خانه اپرا تفلیس بیشتر از 160 سال پیش در سال 1851 ساخته شده که این امر در پی اعتراضات و نا آرامی های گرجستان صورت گرفته است.

این اقدام با هدف آرام کردن فضای پرتنش آن زمان و اعتباربخشی به سیاست‌های فرهنگی امپراتوری روسیه در برابر طبقه اشرافی و گرجستان، توسط بنیان گذاران موسیقی مدرن گرجستان چون تزار روسی، زکریا پالیاشویلی، میخائیل وُرنتسوو نایب السلطنه قفقازی ساخته شده است.

الکساندر دوم، نویسنده مشهور فرانسوی نیز از آن به عنوان زیباترین سالن اپرا جهان یاد می کند.

سالن باشکوه اپرا تفلیس هر هفته پذیرای مشتاقان سالن اپرا تفلیس می باشد. اپرا و تئاتر تفلیس علاقمندان بسیار زیادی در کشور گرجستان به خود جذب کرده است.

این ملک که به تازگی بازسازی شده، امروزه یکی از جاذبه های گردشگری گرجستان به شمار می آید و شش سال به طول انجامیده و ۴۰ میلیون دلار هزینه داشته است.

برای اطلاع از نرخ تور تفلیس کلیک کنید.

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved