وجود مراکز خرید و بازارهای فراوان، دبی را به بزرگترین مرکز خرید خاورمیانه تبدیل کرده است و میزبان برندهای معروف از سراسر جهان است. هرساله جشنواره بزرگی در زمستان به نام جشنواره خرید دبی برگزار می شود. در دبی، مالیات فروش مستقیم اخذ نمی شود و حقوق گمرکی بسیار پایینی در زمان ورود کالا به دبی دریافت می شود که سبب شده قیمت تمامی اجناس عرضه شده در فروشگاه ها و مراکز خرید دبی بسیار مناسب باشد. در دبی بسیاری از کالاها نظیر لوازم الکترونیکی، طلا و جواهرات، کیف و کفش، عطر و ادوکلن، لباس های فاخر، و سایر اجناس با قیمت های باور نکردنی به فروش می رسند. مراکز خرید دبی، همگی لوکس و مجهز بوده و سیستم های خنک کننده قوی، کافی شاپ و رستوران، پارکینگ های وسیع رایگان، سالن های سینما و امکانات بسیاری برخوردار می باشند.

دبی در سال ۲۰۱۳ توانست نام خود را بعنوان برگزارکننده اکسپو 2020 ثبت کند. اکسپو، پس از جام جهانی فوتبال و المپیک، بزرگترین رویداد مهم جهان است و به المپیک شکورها معروف است. این نخستین بار است که یک شهر از خاورمیانه میزبان این گردهماییت. کارشناسان اقتصادی، درآمد دبی حاصل از برگزاری اکسپو، بیش از 23 میلیارد دلار اعلام کرده اند.

سبک‌های معماری مختلفی در دبی وجود دارد. دبی، هم از نظر ساخت و ساز بین المللی و هم از نظر معماری اسلامی در رده های بالای ساخت و ساز قرار دارد. بدلیل وجود نیروی کار ارزان، ساخت و ساز در دبی بسیار سریعتر از کشورهای غربی پیش می رود. از جمله اقدامات شاخص در زمینه معماری، ساخت بلندترین برج جهان ( برج الخلیفه ) به ارتفاع 828 متر و نیز ساخت جزایر مصنوعی جهان و جزیره های مصنوعی پالم است.

حمل و نقل شهری در دبی توسط «سازمان جاده‌ها و حمل و نقل» کنترل می‌شود. دولت دبی بشدت در حال سرمایه گذاری بر روی حمل و نقل عمومی در سطح شهر دبی است اما طی آمار منتشر شده از سوی شهرداری دبی، تعداد 1/021/880 دستگاه خودرو در دبی وجود دارد و فقط 6% از ساکنان دبی از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند که این پدیده باعث بروز ترافیک های سنگین در برخی ساعات شبانه روز در دبی شده است.

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved