درباره کشور مراکش

مراکش در دورترین قسمت شمال غربی قاره آفریقا واقع شده است. از شمال به دریای مدیترانه و تنگه جبل الطارق و از غرب به اقیانوس اطلس منتهی می شود . کشور مراکش از شرق با الجزایر و از جنوب با سرزمین مورد اختلاف صحرای غربی هم مرز است. دین رسمی این کشور «مسلمان مالکی مذهب» است و بیش از 32 میلیون نفر جمعیت دارد که 8/49 درصد آن را مردان و 2/50 درصد را زنان تشکیل داده اند .

واحد پول این کشور درهم مراکش (MAD ) می باشد و زبان و خط رسمی این کشور «عربی بربری» می باشد. پایتخت مراکش شهر رباط می باشد و نوع حکومت آن پادشاهی مشروطه می باشد.

از شهر های مهم این کشور می توان از کازابلانکا ، طنجه ، ناظور ، محمدیه ، آسفی و اگادیر ، فاس ، مراکش ، ایفرن ، مکناس ، وجده ، تطوان و قنیطره نام برد.

بر اساس نظر دولت و مردم مراکش که صحرای غربی را به طور تاریخی از آن خود میدانند. این کشور در ساحل جنوبی دریای مدیترانه و جنوب تنگه جبل الطارق قرار دارد که توسط آن ارتباط میان دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس فراهم می شود.

دسترسی به دریاهای آزاد و و وجود منابع عظیم فسفات و دیگر مواد کانی بر اهمیت مراکش می افزاید .

چنانچه صحرای غربی را به عنوان بخشی از این کشور در نظر بگیریم بر امکانات راهبردی آن افزوده می شود چرا که صحرای غربی دارای ذخایر نفتی فسفات و گاز است و ذخایر ماهیان اقیانوس اطلس در آبهای مجاور صحرای غربی بسیار غنی است

آب و هوا

مراکش دارای آب و هوای معتدل و بارانی می باشد . این کشور در مناطق شمالی تحت تاثیر آب و هوای مدیترانه ایی و در مناطق غربی و شمال غربی متاثر از آب و هوای اقیانوس اطلس است . مناطق داخلی مراکش آب و هوایی قاره ایی دارد

در سالهای 1873-1912 مصادف با حکومتهای حسن اول

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved