مقدمه :

آنتالیا یکی از خیره کننده ترین شهر های ساحلی دریای مدیترانه در ترکیه است.

این شهر مدرن دارای یک قبل تاریخی در مرکز Kaleiçi در امتداد دیوار قدیمی شهر دارد. در سال های اخیر در این منطقه یک رنسانس اتفاق افتاده است. بیشتر کاخ های دوران عثمانی بازسازی شده و به هتل تبدیل شده اند. هیچ ماشینی اجازه ی ورود به خیابان های باریک مناطق قدیمی شهر را ندارد. مناره ی Kaleiçi که در قرن ۱۳ توسط سلجوقیان ساخته شده است، نماد آنتالیا می باشد. اشیای باستانی و دیدنی بسیاری (از دوران سنگی تا دوران عثمانی) در موزه ی باستان شناسی نگه داری می شوند. درباره آنتالیا در این مطلب مفصل صحبت کردیم. درباره آنتالیا گفتنی بسیار است از آب و هوای آنتالیا گرفته تا تفریحات و مراکز خرید این شهر.

شهر آنتالیا در بالای تپه ای واقع شده و شهر دارای پس زمینه ی زیبایی از مناظر کوهستانی می باشد. بیشتر هتل های این شهر مشرف به دریا هستند. منطقه ی ساحلی لارا در ۱۲ کیلومتری شرق آنتالیا دارای بهترین و شاخته شده ترین سواحل منطقه است و دارای سواحل با ماسه هایی طلایی است. ساحل Konyaaltı هم یکی از سواحل محبوب غرب شهر است. آبشار Düden or Kurşunlu یکی از زیبایی های منحصر به فرد این منطقه است. این آبشار از مرکز شهر ۵۰ کیلومتر فاصله دارد. تا اوایل ماه آوریل در دامنه ی کوه ها برف وجود دارد و می توان برای اسکی به کوه ها رفت.

فستیوال فیلم AltınPortakal (پرتغال طلایی) هر سال در فصل پاییز برگزار می شود. آنتالیا دارای هتل های ۵ ستاره بسیاری با تمام امکانات رفاهی می باشد. برخی از این هتل ها دارای سالن های کنفرانس هم هستند و کنفرانس های زیادی در آن ها برگزار می شود.

در داخل مرزهای آنتالیا استراحتگاه هایی زیادی برای گذراندن تعطیلات وجود دارد. از قبیل Alanya, Belek, Kalkan, Kaş, Kekova, Kemer , Olympos, Patara

تاریخ آنتالیا به ۱۳۳ سال قبل از میلاد باز می گردد. نام “خانه آتالوس” به تاسیس شهر آتالوس که شهری آرام واقع در دامنه های کوه Taurus بود و آثار تاریخی و زیبایی های طبیعی بسیاری داشت، اشاره می کند.

آنتالیا یک مقصد محبوب توریستی است و در تمام فصول سال می توان به این شهر سفر کرد. این شهر با سواحلی زیبا گردشگران زیادی را به ویژه در تابستان جذب می کند.

یکی از ویژگی های برجسته ی این شهر درختان بلند نخل هستند که می توانند با سایه ی خود مکان خنکی را ایجاد کنند. وجود این درختان نخل نشان از شرایط آب و هوایی معتدل مدیترانه ای است. این الگوی آب و هوایی تابستان هایی گرم و خشک و زمستان هایی معتدل و بارانی دارد.

قدیمی ترین تئاتر باستانی آفریقا و آسیا ، Aspenodos دارای شکوه و جلال خاصی است و به بهشت روی زمین معروف است.

امکانات زیادی برای انجام ورزش های مختلف در این شهر وجود دارد. گلف یکی از ورزش های محبوب در این شهر است.

آنتالیا یکی از مقاصد گردشگری مهم ترکیه است. گردشگران مسلما تعطیلاتی فراموش نشدنی دراین شهر خواهند داشت.

سواحل آنتالیا

ساحل Konyaalti در سمت غرب این شهر قدیمی واقع شده است. یک ساحل گسترده ی که بیشتر ساحلی تفریحی و با زمین بازی است تا ساحلی برای حمام آفتاب گرفتن. کافه و رستوران و هتل و فروشگاه های مختلفی در این ساحل وجود دارند. بیشتر مردم محلی عصرها برای قدم زدن به این ساحل می آیند. لارا یک هتل گردشگری مهم در این منطقه است که در ارتفاع و روی تپه ای بنا شده و با پلت فرم های مصنوعی ساخته شده است. این منطقه ی ساحلی در ۱۱ کیلومتری غرب BüyükCalticak واقع شده است. اما مناطقی مثل Phaselis با جنگل هاب کاج و سواحل شنی و آثار باستانی به راحتی قابل دسترس هستند و می توان یک سفر یک روزه به این مناطق داشت.

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved