در سفر مراقب کلاهبردارها باشید.

1397/2/30

مکان ها شلوغ محلی مناسب برای کلاهبرداران. هر کدام از ما به دلایلی خاصی به سفر می رویم و مطمئنا به هر شهر یا کشوری که برویم از مکان های دیدنی و جذاب آن بازدید می کنیم. این نکته باعث می شود مکان های دیدنی یک منطقه به خاطر ازدحام مردم و توریست ها شلوغ شود و موقعیتی برای سواستفاده جویان پیش بیاد تا با استفاده از شلوغی به کلاهبرداری و جیب بری بپردازند.

جیب بری: هنگامی که به شهری سفر می کنید و به دیدن مکان های گردشگری می روید خواه ناخواه هوشیاری شما نسبت به محیط اطراف کاهش میابد چرا که محو تماشای آن مکاان یا اثر میشوید و زمان مکان را فراموش می کنید. دقیقا این زمان بهترین زمان برای جیب برهاست که پول های شما را بدزدند. این کار را با تنه زدن یا خیلی ترفندهایی که حتی فکرشم نمی کنین انجام می دهند و آن وقت است که شما می مانید و یک شهر غریب و بدون پول و مدرک. پس هنگام سفر حواستان را به شدت جمع کنید.

زورگیری: یکی دیگر از خطرهایی که مسافران را تهدید می کند، زورگیری است. زورگیری به نحوه های مختلف اتفاق می افتد. مثلا ممکن است افرادی شما را به مکان های کم رفت و آمد ببرند یا یک پلیس(تقلبی) شمارا بازرسی بدنی کند و یا راننده تاکسی از شما پول بیشتری طلب کند. نکته ای که باید توجه کنید این است که به محل های خطرناک نروید و ترجیحا با کسی همراه شوید که در این مواقع بتواند از شما حمایت کند.

فریبکاری: هر مسافری باید توجه داشته باشد که هنگام رفتن به شهر یا کشوری غریب از صمیمیت با افراد غریبه خودداری کنید چرا که یکی دیگر از روش های سواستفاده از مسافران، فریب دادن آنها با صمیمیت های کاذب است به نحوی که در ابتدا با شما صمیمی می شوند و در نهایت از شما پول میگیرند یا شما را به هتل های خاص برده و از صاحب آن درصد می گیرند.

اوراق تقلبی و بازار سیاه: به هیچ عنوان هنگامی در محل های شلوغ هستید از دست فروشان وسایل و اوراق نخرید. چرا که معمولا تمامی آنها تقلبی می باشند. حتی اگر در آن مکان پلیس هم بود به وجود پلیس اکتفا نکنید چرا که تشخیص پلیس تقلبی از واقعی کار آسانی نیست.

با همه اینها نگرا نباشید چرا که قرار نیست هر سفری که بروید این اتفاق ها برای شما بیفتد، فقط کافی است کمی جانب احتیاط را رعایت کنید تا سفری پر خاطره و به یاد ماندنی داشته باشید.

 • افتتاح هتلی باشکوه در چین که با الهام از کاخ‌های دیزنی ساخته شده است

  افتتاح هتلی باشکوه در چین که با الهام از کاخ‌های دیزنی ساخته شده است

  ساخت بندر مخصوص کشتی کروز توسط دبی

  ساخت بندر مخصوص کشتی کروز توسط دبی

  امروژه کشتی کروز از ارزانترین و بهترین راه ها برای رفتن به چند کشور مختلف است.

  درباره ی عجایب هفتگانه دنیای باستان بدانید...

  درباره ی عجایب هفتگانه دنیای باستان بدانید...

  عجایب هفتگانه دنیای باستان توسط دانشمندان، نویسندگان و هنرمندان از حدود ۲۰۰ سال قبل از میلاد مسیح مورد تمجید و ستایش قرار گرفته اند. این شگفتی های معماری دنیا، مانند اهرام مصر، دستاوردهای انسانی هستند که توسط امپراتوری های بزرگ خاورمیانه و مدیترانه و بدون وجود تجهیزات پیشرفته امروزی و توسط کارگران آن دوران ساخته شده اند.

  فروش شهر تاریخی بارگیلیا ترکیه

  فروش شهر تاریخی بارگیلیا ترکیه

  شهر باستانی بارگیلیا، یک شهر با قدمتی 2500 ساله به فروش می رسد.

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved