دلفیناریوم باتومی ( batumi dolphinarium )

دلفیناریوم باتومی امکان تماشای شوی دلفین ها را برای 700 نفر فراهم می کند. پارک دلفین ها چندین دلفین دارد که به همراه مربیان خود در حدود ۳۰ اجرای مختلف را برای تماشاگران اجرا می‌کنند و لحظات آرامش بخش، دلنشین و سرگرم کننده ای را برای آنها فراهم می‌کند. همچنین بازدید کنندگان می توانند دلفین ها را نیز لمس کنند.

نخستین بار دلفیناریوم باتومی در سال ۱۹۷۵ و در زمانی که گرجستان بخشی از شوروی بود، افتتاح شد و در همان زمان نامش در میان لیست بزرگ ترین دلفیناریوم های دنیا قرار گرفت. چیزی نگذشت که دلفیناریوم باتومی به زودی در منطقه قفقاز و خود شهر شهرت زیادی پیدا کرد و گردشگران برای دیدنش روانه باتومی شدند. این روند به گونه ای ادامه پیدا کرد که دلفیناریوم را به عنوان نماد شهر باتومی شناختند. اما این شهرت دیری نپایید و در اواسط دهه ۹۰ به سبب مشکلات اقتصادی فعالیت دلفیناریوم متوقف شد. این توقف ۲۰ سالی ادامه یافت تا آن که در سال ۲۰۱۱ دلیفناریوم جدید و مجهزی در مرکز شهر باتومی افتتاح شد. دو استخر اصلی دلفیناریوم مخصوص شیرهای دریایی و دلفین هاست. آب این استخرها هر دو ساعت از فیلتر عبور می کند و با اُزُن تصفیه می شود.

از امکانات و برنامه های جذاب دلفیناریوم می توان به نمایش دلفین ها و شنا با دلفین ها اشاره کرد. نمایش دلفین ها روزانه در سه ساعت مختلف ۰۰:۱۶، ۱۹:۰۰ و ۲۱:۰۰ برگزار می شود و هر کدام در حدود ۴۰ دقیقه است. شنا با دلفین ها نیز دیگر برنامه جذاب دلفیناریوم است که به مدت ۱۵ دقیقه می باشد.

دلفیناریوم باتومی در پارک ۶ می قرار دارد و بنابراین فرصت آن را دارید تا علاوه بر بازدید از دلفیناریوم در خود پارک نیز قدم بزنید.

هزینه ها

نمایش ساعت ۱۶ دلفین ها: ۱۵ لاری گرجستان، حدود ۲۴ هزار تومان

نمایش ساعت ۱۹ دلفین ها: ۱۵ لاری گرجستان، حدود ۲۴ هزار تومان

نمایش ساعت ۲۱ دلفین ها: ۲۰ لاری گرجستان، حدود ۳۲ هزار تومان

شنا با دلفین ها ۳-۱۶ سال: ۱۰۰ لاری (۱۶۰ هزار تومان) شنا با دلفین ها ۱۶ سال به بالا: ۱۵۰ لاری (حدود ۲۴۰ هزار تومان)

آدرس: گرجستان، باتومی، خیابان روستاولی ۵۱

Address: ۵۱ Rustaveli Ave, Batumi, Georgia

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved