زیبا ترین شهر های ارمنستان

ارمنستان کشوری در قفقاز جنوبی است که در بین قاره های آسیا و اوروپا قرار دارد و ...

کشور ارمنستان

ارمنستان کشوری در قفقاز جنوبی است که در بین قاره های آسیا و اوروپا قرار دارد. این کشوراز شمال با گرجستان، از شرق با جمهمری آذربایجان، از غرب با ترکیه و از جنوب با ایران و نخجوان هم‌مرز است. بیشتر مناطق این کشور کوهستانی بوده برای رسیدن به شهرهای این کشورباید از جاده های پر پیچ و خم گذشت. ارمنستان را به عنوان یک موزه در فضای باز میشناسند.سیستم های آبیاری فلعه ها ، صومعه ها و ساختمانهای سکولار و خاچکار که در سراسر ارمنستان مدرن امروز پراکنده شده است چند نمونه از جاذبه های این شهر است.

گوریس

گوریس یکی از شهرهای جنوبی ارمنستان است. این شهر به طور عجیب و جالبی ساخته شده است و معماری آن بسیار جالب و در نزدیکی رودخانه است. پیاده قدم زدن در این شهر کوچک حال دیگری دارد. مکان های دیدنی این شهر: کلیسا، مارکت، موزه Axel است. همچنین دارای طبیعتی زیبا می باشد. خندزورسک مکانی غار مانند در شهر گوریس میباشد که اگر میخواهید از آن دیدن کنید باید با یک فرد وارد بروید چرا که این غارها در گدشته فعال بوده اند. کلیسای Tatev یکی دیگر از جاذبه های این شهر است که در 30 کیلومتری جنوب غرب واقع شده است. 850 متر بالای صخره قرار دارد. سه راه برای رفتن به کلیسا میباشد: یکی اینکه به روستا رفته و با تله سیژ به آنجا بروید و یک راه دیگر این است استفاده از ماشین دارای چرخ ATV می باشد.

سوان

شهر سوان در استان گغارکونیک و در شش کیلومتری صومعه سوان واقع شده است. اصلی ترین خط ساحلی در امتداد ضلع جنوبی جزیره سواناوانک قرار دارد. دریاچه سوان بزرگترین دریاچه ارمنستان است که امکان شنا در آب های آن وجود دارد. همچنین دارای یک پارک ملی که از قسمت شرق شهر ایروان به سمت جنوب غرب گسترش یافته نیز می باشد.

صومعه سواناوانک

سواناواک در بالای تپه کناری دریاچه واقع شده است.یکی از بزرگترین صومعه ها نیست اما یکی از بهترین مکان های منطقه یه شمار می آید.دارای منظره ی 360 درجه از دریاچه سوان و کوههای پوشیده از برف است.

کاپان

کاپان یا همان قاپان منطقه ای درجنوب ارمنستان است. روستای هالیدوز در نزدیکی شهر کاپان قرار دارد. کوهها این شهر را احاطه کردند. مرکز شهر آن دارای پارک های آرامش بخش است. جریان آب و کافه ها منظره ای دلپذیر را به وجود می آورند. صومعه vahanavank نیز در 7 کیلومتری این شهر واقع است.

دلیجان

یک شهر محبوب برای گردشگران است. بسیار شبیه سوییس است طوری که مردم محلی آن، آن را سوییس کشور ارمنستان می نامند. این شهر دارای هتل هایی با مناظر عالی و دیگر امکانات رفاهی است. این شهر جنگلی دارای معماری سنتی و مکانی عالی برای پیاده روی، دوچرخه سواری و پینک پنک می باشد.

جوموک

شهر جوموک در جنوب ارمنستان واقع شده است. یکی از آرامترین و زیباترین شهرهای ارمنستان است. دارای چشمه های آب گرم متعددی می باشد به همین دلیل بسیاری از گردشگران با هدف درمانی به این شهر سفر میکنند. جوموک نوعی آب معدنی با خاصیت درمانی دارد. دومین آبشار مرتفع ارمنستان در این شهر واقع شده که از ارتفاع 68 متری سطح زمین سقوط میکند.

اودزون

این روستا 3 ساعت با ایروان فاصله دارد. روستای اودزون بهترین مکان برای آرامش و نفس کشیدن است. همچنین می توان در کنار آرامش، کلیسای اودزون را نیز کشف کرد که تنها جاذبه گردشگری در آن منطقه می باشد.

تساغکادزور

این شهر در استان کوتایک و در شمال پایتخت ارمنستان قرار دارد. به دلیل آب و هوای سرد و وجود برف در زمستان گردشگران می توانند به اسکی در شهر بپردازند. این شهر به خاطر وجود طبیعتی زیبا از جمله شهرهایی است که در تمام فصول می توان به آن سفر کرد، به همین علت این شهر کوچک یکی از مقاصد گردشگری است.

  • کیوان پرواز

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved