سوغاتی های تفلیس

از بهترین سوغاتی هایی که با خود می توانید به خانه ببرید، چورچخلا است

چورچخلا | Churchkhel

از بهترین سوغاتی هایی که با خود می توانید به خانه ببرید، چورچخلا است، سوغاتی خوشمزه با طعم گرجی.در واقع چورچخلا نوعی آبنبات است که به شکل شمع و دراز و کشیده هست. برای تولید چورچخلا از انواع مغزها مانند فندوق، گردو، بادام، آجیل و گاهی کشمش را به نخ میکشند و این نخ ها را در آب انگور غلیظ یا آب میوه های دیگر می خوابانند. این نخ ها را به شکل سوسیس در می آوردند و تا خشک شدن آن صبر می کنند.

چورچخلا را در طعم ها، رنگ ها و قیمت های مختلفی پیدا خواهید کرد..معمولا قیمت چورچخلا کمتر از یک دلار میباشد.

کانتسی | Kantsi

یکی از سوغات های مورد توجه کشور گرجستان، کانتسی است. کانتسی ها نوعی ظرف نوشیدنی اند که از شاخ بز، قوچ و یا گاو نر درست شدند و در مجالس های گرجی استفاده میشدند. این شاخ ها تزئینات مختلفی دارند، بر روی برخی حکاکی های جذابی به چشم می خورد و برخی دیگر طلاکوب و نقره کوب شده اند.

البته امروزه کانتسی ها بیش تر وجهه نمادین و تزئینی دارند و می توانید یکی از این شاخ های زیبا و تزئین شده برای سوغات خریداری کنید..

خنجر گرجی |Khanjali

نوعی خنجر دو لبه و دست ساز که می توانید در سفر به گرجستان در بساط دستفروشان بازار درای بریج در تفلیس ببینید. این خنجرهای دست ساز غلاف های زیبایی و حکاکی شده دارند که بسیار مورد توجه قرار میگیرند.

کلاه های پشمی پاپاخی | Papakhi

از دیگر چیزهایی است که می توانید به عنوان سوغاتی رویش حساب کنید! این کلاه های بزرگ و پشمی که با نام پاپاخی شناخته می شوند، نوعی کلاه مردانه و سنتی محسوب می شوند و همچنین در کل منطقه قفقاز مشابهش را خواهید دید.

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved