شهر لانه زنبوری واردزیا

شهر عجیب واردزیا که در گرجستان واقع می باشد، شهری تاریخی با سازه های دستی است. یکی از چشمگیرترین معماری ها ی صخره ای، همین سازه های تو در تو در شهر گرجستان است.

شهر عجیب واردزیا که در گرجستان واقع می باشد، شهری تاریخی با سازه های دستی است. یکی از چشمگیرترین معماری ها ی صخره ای، همین سازه های تو در تو در شهر گرجستان است.

گرجستان شهری شگفت انگیز است، چرا که با 30 دقیقه رانندگی در امتداد رودخانه مکتواری به منطقه ای شگفت انگیز خواهید رسید. هنگامی که به این منطقه می روید در ابتدا رودخانه پرآب و خروشان که در دره عمیق در جریان است می رسید. بعد از آن به دره ای عمیق خواهید رسید که قلعه های قرون وسطایی در آنجا وجود دارد و منطقه چشم نوازی را به وجود آورده است. در این شهر سازه هایی شبیه به لانه زنبور وجود دارد که هرساله گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند.

روایت است که این شهر در اواخر 1100 میلادی ساخته شده است و این منطقه گویی در حدود 2000 سال پیش دارای سکنه بوده است. جالب است بدانیدخود شهر واردزیا روی بقایای یک شهر دیگر ساخته شده است که سالها قبل غارنشینان در این مکان می زیستند. این شهر به دلیل حمله مغول ها نابود شده است و پس از آن شهر واردزیا ساخته شد.

این مکان شامل 19 طبقه و6000 اتاق و تونل های بی شمار است. علاوه بر اینها این منطقه شامل یک کلیسا می باشد. سیستم آبرسانی این منطقه بسیار پیچیده بوده است

راه ورودی این پناهگاه تنها از کنار رودخانه مکتاری است. این مسئله باعث افزایش امنیت این شهر شده است. اما این شهر از دست بلایای طبیعی جان سالم به در نبرده و در سال 1283 گرفتار زلزله شدیدی شده است. این شهر بعد از زلزله هم همچنان دارای سکنه بوده است.

امروزه این مکان دارای 120غار، 250 اتاق، 6 کلیسا و انبارهای نوشینی دست نخورده فراوان می باشد. گردشگرانی که برای دیدن این مکان می آیند هم اجازه دست زدن به این نوشیدنی ها را ندارند.

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved