دژ ناریکالا ( Narykala Fortress )

یکی از مکان های باستانی مهم تفلیس که برنامه آن در همه تورهای گرجستان به چشم می خوره، قلعه ی ناریکالا می باشد. این قلعه، روی یک تپه ی مشرف به شهر و رودخانه ی متاکویر، واقع شده است. این قلعه، در قرن ۴ میلادی برای محافظت از این شهر در مقابل حمله بیگانگان ساخته شده است. گرچه، برخی از قسمت های آن، در سال ۱۸۲۷، در اثر زلزله تخریب شدند، دیوارها و باروهای آن از قرن ۱۶ میلادی و ۱۷ میلادی همچنان باقی مانده اند، و چشم اندازی خیره کننده از این شهر را به نمایش می گذارند.

ناریکالا قلعه باستانی مشرف به شهر تفلیس، پایتخت گرجستان، و رودخانه کورا است. قلعه شامل دو بخش احاطه شده با دیواره های بلند واقع در یک تپه شیب دار بین حمام گوگرد و باغ گیاه شناسی تفلیس است.

در قسمت پایینی که اخیرا بازسازی شده کلیسای سنت نیکلاس وجود دارد که به تازگی در بین سالهای ۱۹۹۶-۱۹۹۷ ساخته شده است که جایگزینی برای کلیسای قدیمی متعلق به قرن 13 میلادی است که در یک آتش سوزی نابود شده است. کلیسای جدید به سبک قدیمی و به شکل صلیب ساخته شده و از سه طرف درب دارد. بخش داخلی کلیسا با نقاشیهای دیواری برگرفته از کتاب مقدس و تاریخ گرجستان تزئین شده است.

ناریکالا یک دژ نظامیِ که بر کل تفلیس مسلطِ. این قلعه که بنا به نقلی توسط شاه عباس ساخته شده یا توسط او بازسازی و مورد استفاده قرار گرفته یکی از جاذبه های دیدنی تفلیسِ که در شب نمایی بسیار زیبا دارد. اکنون در این قلعه کلیسایی دایر است با ناقوس هایی قدیمی.

مسیر ماشین رو این قلعه جاده ایست با شیب بسیار زیاد. البته تله کابین هم برای رفتن به این قلعه دایرِ که از کنار پل دوستی شروع می شود و تا بالای قلعه امتداد دارد. در کنار قلعه پارک بزرگی وجود داره که مجسمه مادر گرجستان داخلش قرار گرفته است. مسیر خلوت و دنج این پارک محلی برای عشاق جوان که دو به دو بی هیچ توجهی به اطراف سر در آغوش هم فرو برده اند و به راز و نیاز مشغولند.

چشم انداز تفلیس از بالای ناریکالا بسیار دیدنیِ است.

برای اطلاع از نرخ تور تفلیس کلیک کنید.

قلعه ی ناریکالا تفلیس

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved