قوانین عجیب و غریب بعضی شهرهای جهان

1397/3/2

شاید برای شما جالب باشد بدانید، بعضی از کشورها دارای قوانینی عجیب و غریب و گاها خنده دار هستند. جالب اینجاست در برخی شهرها اگر این قوانین توسط گردشگران هم نقض شود، آنها با فرد خاطی برخورد خواهند کرد. پس قبل از مسافرت به هر شهری نگاهی هم به قوانین آن شهر بیندازید. همراه با کیوان پرواز از بعضی از این قوانین آگاه شوید.

اولین قانون: در ونیز غذا دادن به پرندگان جرم است. چرا که هنگامی که شما برای پرندگان دانه می ریزید ازدحام پرندگان در آن منطقه زیاد شده و این باعث می شود مجسمه های آن منطقه تخریب شود و پاکسازی این مناطق هم کاری هزینه بر است. پس در ونیز به پرندگان غذا ندهید.

قانون دوم: این قانون در کشور هندوستان وضع شده که به هیچ وجه هیچ شهروند یا توریستی حق شرط بندی و کارت بازی ندارد. اگر شخصی این قانون را زیر پا بگذارد ملزم به پرداخت جریمه نقدی و یا حتی گذراندن 3 ماه محکومیت می شود.

قانون سوم: قانون مشترکی که در مادرید و پاریس وجود دارد این است که، اگر هنگام سفر با مترو بلیط تک سفره تهیه می کنید نباید آن را دور بیندازید، چرا که مامور قطار بلیط شما را چک می کند و اگر شما بلیط نداشته باشید شمارا به منزله ی مسافر غیر مجاز می شناسند و شما را دستگیر می کنند.

قانون چهارم: وارد کردن آدامس در سنگاپور ممنوع است. البته آدامس های گیاهی و نیکوتین دار در این شهر به فروش می رسند. این قانون به دلیل این وضع شده که هر ساله دولت محتمل هزینه و وقت زیادی برای پاک کردن آدامس از کف زمین می شود. هم چنین این مساله باعث آسیب زدن به لاستیک ماشین‌ها و سیستم حمل و نقل می شده است.

قانون پنجم: در منطقه بارباروس به دلیل اینکه برخی افراد از لباس های شبیه به لباس نظامیان سواستفاده می کردند.استفاده از لباس های استتار و لباس های شبه نظامیان و با طرح و زنگ مشابه ممنوع می باشد.

قانون ششم: قانونی جالب در دانمارک وجود دارد که هر شهروند باید برای فرزند تازه متولد شده ی خود، باید اسمی از میان هفت هزار اسم تصویب شده در دولت انتخاب کند.

قانون هفتم: ممنوعیت در آوردن صداهای ناهنجار مثل: فریاد و داد و سوت، قانونی است که در شهر پترولیا کانادا برقرار است.

 • از انجام این کارها در سنگاپور خودداری کنید

  از انجام این کارها در سنگاپور خودداری کنید

  وقتی به یک کشور خارجی سفر می‌کنید طبیعی است که قبل از رفتن، شناختی از فرهنگ‌های بومی، آداب و رسوم و قوانین آن به دست آورید. هیچ کشوری دقیقا مثل وطن نیست و به‌عنوان یک گردشکر مسئولیت شناخت این تفاوت‌ها را بر عهده دارید

  پرواز با هواپیمایی باور نکردنی ...

  پرواز با هواپیمایی باور نکردنی ...

  خبر هزینه ۵۰۰ میلیون پوندی تغییر پاسپورت های انگلستان کذب است

  خبر هزینه ۵۰۰ میلیون پوندی تغییر پاسپورت های انگلستان کذب است

  رابی گیب، دستیار ترزا می، نخست وزیر کشور انگلستان، پس از انتشار خبر هزینه ۵۰۰ میلیون پوندی برای تغییر پاسپورت‌های انگلیسی در توئیتر،طی اطلاعیه‌ای آن را کذب خواند.

  پدیده ای زیبا و خارق العاده به نام آبشار آتش

  پدیده ای زیبا و خارق العاده به نام آبشار آتش

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved