مجسمه عشق یا مجسمه علی و نینو باتومی

واقع در پارک میراکل دقیقا پشت چرخ فلک و در کنار اسکله قرار دارد این مجسمه یکی از آثار مهم هنرمند گرجستان به نام Tamara Kvesitadze است.

مجسمه عشق واقع در پارک میراکل دقیقا پشت چرخ فلک و در کنار اسکله قرار دارد این مجسمه یکی از آثار مهم هنرمند گرجستان به نام Tamara Kvesitadze است. مجسمه عشق یا مجسمه علی و نینو که نمادی از عشق یک پسر آذری به نام علی و دختر گرجی به نام نینو است یکی از جاذبه های مهم شهر باتومی محسوب می شود و بازدید از آن تقریبا در برنامه تمام تورهای باتومی قرار دارد. این مجسمه مدرن برگرفته از داستانی غم انگیز و نوستالژیک است علی و نینو که از دو کشور و فرهنگ متفاوت عاشق هم دیگر می شوند با وجود مشکلات و اختلافات فراوان برای عشق خود می جنگند و به هم می رسند اما با شروع جنگ از هم دور شده و با مرگ علی در جنگ برای همیشه جدا می شوند .

مجسمه مدرن علی و نینو که لایه هایی فلزی درست شده اند این داستان زیبا و غم انگیز را به زیبایی تمام توصیف می کند هر ۱۰ دقیقه دو مجسمه به سمت هم حرکت کرده و بعد جسم آن ها در هم فرو رفته و به شکل یک تن در می آیند اما بعد از هم جدا شده و به طرف مخالف می روند و از هم دور می شوند .

این تندیس ۷ متری فلزی می باشد و با بهترین تکنولوژی روز کار می کند. زیبایی مجسمه که با نور آبی تزیین شده در شب دو چندان است مطمئن باشید از دیدن آن بسیار لذت خواهید برد و یکی از بهترین خاطراتتان از تور گرجستان خواهد بود.

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved