مسجد باتومی ( Batumi Mosque )

باتومی یکی از قدیمی ترین شهرهای منطقه قفقاز و کشور گرجستان است و قدمتش به سال های پیش از تولد مسیح بر می گردد. بنابراین سفر به باتومی، با بازدید از مکان ها و جاذبه های تاریخی نیز همراه است که اگر از آن دسته آدم های تاریخ دوست باشید، می توانید باتومی را در نام مقاصد سفر خود قرار بدهید.

تنها مسجدی که در این شهر خواهید دید، مسجد باتومی است که سال ساختش به قرن نوزدهم میلادی بر می گردد و در نزدیکی ساحل دریای سیاه قرار دارد. مسجد شهر باتومی به همت اصلان بگ که یکی از نجیب زادگان گرجی و مسلمان بود، در سال ۱۸۸۶ بنا شد.

خوب است بدانید که این مسجد را که با نام ارتا جامه (مسجد جامع در میان) می شناسند، چرا که در واقع مسجد ارتا در میان دو مسجد دیگر که امروزه دیگر ندارند، قرار گرفته بود.

گر چه پخش اذان در باتومی ممنوع است با این حال بیشتر مسلمانان در زمان مقرر به مسجد می آیند و مشغول عبادت می شوند. تماشای تعداد زیادی مسلمان از تعداد مسلمانان باتومی کم نیست و این مسجد جوابگوی این جمعیت نیست به همین علت در حال حاضر قصد دارند مسجد دیگری در باتومی بسازند.

با بازدید از مسجد تاریخی باتومی، هم از بنایی تاریخی دیدن کرده اید و هم می توانید دقایقی معنوی را در مسجد متفاوت تجربه کنید. به هنگام بازدید از این مسجد کوچک، دیوارهای آن را که غرق در نقش و نگارهایی به رنگ صورتی، سبز و آبی است خواهید دید.

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved