موزه لوور ابوظبی افتتاح شد

1396/7/21

اگرچه از زمان اعلام شروع این پروژه در سال ۲۰۰۷، روند آن چندین مرتبه به تعویق افتاد، ولی موزه لوور ابوظبی که در جزیره سعدیات ابوظبی قرار گرفته است، بالاخره در تاریخ ۱۱ نوامبر افتتاح شد. جشن افتتاحیه با ساختاری منحصر به فرد، مجموعه‌ای از کنسرت‌ها، اجراها و رویدادهای برنامه‌ریزی شده برای فضاهای مختلف در زیر گنبد هندسی ۱۸۰ متری، همراه بود. طرح استیل که از ۸۰۰۰ گره ستاره‌ی عربی تشکیل شده است، نور خورشید را به شکل نمایشی از باران نور بر روی دیوارها و کف موزه عبور می‌دهد که یادآور سایه‌های ایجاد شده توسط درخت‌های روی هم افتاده‌ی خرما است.

موزه لوور ابوظبی کاملاً‌ توسط آب احاطه شده است و یک گنبد بزرگ با قطر ۱۸۰ متر در سقف آن قرار گرفته است. این گنبد یک الگو هندسی خاص، متشکل از ۸۰۰۰ ستاره فلزی دارد که «بارانی از نور» متحرک را با تابش نور خورشید به آن ایجاد می‌کنند.

نور طبیعی هم از طریق شماری پنجره‌های جانبی، آیینه‌های شیشه‌ای و ۱۸ سقف مختلف شیشه‌ای وارد این ساختمان می‌شود.

این موزه آثارهنری از ۱۳ موزه معروف لوور فرانسه را قرض گرفته و نمایش می‌دهد. این آثار شامل « La Belle Ferronnière» از داوینچی، پورتره ونسان ون گوگ و نقاشی « ناپلئون در حال عبور از آلپ» توسط ژاک لویی داوید می‌ شود.

یک رستوران و یک موزه مخصوص کودکان هم در این مجموعه قرار خواهند گرفت. کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال می‌توانند از این موزه دیدن کنند و در کلاس‌های آموزشی و جلسات تعاملی آن شرکت کنند.

قیمت بلیط موزه لوور ابوظبی برای بازدیدهای عمومی ۶۰ درهم امارات (حدود ۱۶ دلار) و برای بازدیدکنندگان بین ۱۳ تا ۲۲ ساله، ۳۰ درهم امارات (حدود ۸ دلار) است.

به زبان عربی به این مکان ( اللوفر أبوظبي ) می گویند و درزبان لاتین به آن ( Louvre Abu Dhabi ) می گویند.

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved