موزه های باستان شناسی استانبول ( İstanbul Archaeology Museums )

موزه های باستان شناسی استانبول ( انگلیسی: İstanbul Archaeology Museums، ترکی: İstanbul Arkeoloji Müzeleri )

برای گردشگرانی که وقت کافی برای بازدید از همه اماکن تاریخی و باستانی استانبول و ترکیه را ندارند، موزه های باستانشناسی استانبول نعمت بزرگی است! در موزه باستانشناسی استانبول می توانید فهرستی کامل و بی نقص از آثار تاریخی و هنری دوره باستان، دوره اسلامی، به ویژه امپراوری عثمانی و شرق باستان را ببینید.

تاریخچه

موزه باستانشناسی استانبول توسط عثمان حمدی بی در سال 1883 با عنوان مدرسه صنایع هنری ساخته شد و در بین سالهای 1891-1875 به عنوان موزه موزه سلطنتی مورد استفاده قرار گرفت. این مکان در بازسازی های سال های 1919-1917 و 1935-1932 به صورت موزه درآمد. معمار موزه باستانشناسی استانبول الکساندر والری است که معماری قصر پرا نیز از آثار اوست. موزه باستانشناسی استانبول یکی از سازه های برجسته در سبک نئوکلاسیک استانبول است.

موزه های باستان شناسی استانبول ترکیه از سه موزه ی باستان شناسی (ساختمان اصلی)، موزه هنرهای اسلامی و ترکی، موزه شرق باستان تشکیل شده است. در موزه باستانشناسی استانبول بیش از یک میلیون قطعه ی با ارزش نگهداری می شود که تاریخ و تمدن دوره های مختلف جهان را در خود جای داده اند. موزه باستان شناسی استانبول در سال 1811 میلادی به وسیله ی عثمان حمدی بی بنا نهاده شد. موزه ی باستان شناسی استانبول در سال 1908 به سبک بازسازی شد. معماری شگفت انگیز موزه ی باستان شناسی استانبول از تابوت زنان عزادار و تابوت اسکندر، که هر دو از شگفتی های موزه هستند نشانی دارد. در طبقه دوم موزه باستان شناسی استانبول آثار آناتولی، بین النهرین، مصر و عربی در معرض نمایش قرار دارد. ستون پادشاه اکد نارامسین، تفاهمنامه قادس و مجسمه زنجیرلی از آثار بسیار نادر و نفیس موزه باستانشناسی استانبول هستند. در این موزه آرشیو تابلت و همچنین 75000 نوشته میخی نگهداری میشود.

موزه های باستان شناسی استانبول یکی از ۱۰ موزه برتر جهان

موزه های باستان شناسی استانبول، از ۱۰ موزه مهم جهان به شمار می روند. در کنار مجموعه های دیدنی آن، جنبه های معماری ساختمان ها و باغ های آن اهمیت تاریخی و طبیعی دارند. سایت گردشگری TripAdvisor در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۳به موزه های باستان شناسی استانبول "گواهی برتری" اعطا کرده است.

این موزه توسط باستان شناسان، نقاشان و هنرمندان اداره می شود.

عمارت نمایش کاشی ( Tiled Pavilion )

پورتیکو که دارای ۱۴ ستون سنگ مرمر است، آخرین ساختمان این مجتمع موزه، این غرفه زیبا است که در سال ۱۴۷۲ توسط حکم محمد فاتح در زمان حکومت سلطان عبد الحمید اول (۱۷۷۴-۸۹) پس از اینکه ساختمان اصلی در سال ۱۷۳۷ سقوط کرد ساخته شد.

در این غرفه، کاشی ها و سرامیک سلجوقی، آناتولی و عثمانی متعلق به دورانی از اواخر قرن ۱۲ تا آغاز قرن بیستم به نمایش گذاشته شده اند. این مجموعه شامل کاشی های ایزنیک متعلق به اواسط قرن ۱۴ تا ۱۷ میلادی می شود، دورانی که این شهر زیباترین کاشی های رنگی را در جهان تولید می کرد. زمانی که وارد اتاق مرکزی می شوید، نمی توانید محراب خیره کننده ای که توسط ابراهیم بیهماترت در کرمان در سال ۱۴۳۲ ساخته شده، را نادیده بگیرید.

دسترسی به موزه باستان شناسی

موزه باستان شناسی استانبول در بخش اروپایی استانبول و در همسایگی کاخ توپکاپی و پارک گلخانه واقع شده است. موزه باستان شناسی استانبول در محله سلطان احمد قرار دارد، که توسط موزه ها و مکان های تاریخی و هتل ها احاطه شده است.

موزه باستانشناسی استانبول در منطقه امینونو استانبول واقع شده است و از جایی که نزدیک به کاخ توپکاپی واقع شده، دسترسی به این مکان تاریخی شگفت آور برای گردشگران بسیار آسان است. شما می توانید از انواع وسایل نقلیه عمومی از جمله مترو، اتوبوس و تراموا برای رسیدن به موزه باستانشناسی بهره ببرید. همپنین برای رسیدن به موزه ی باستان شناسی می توانید سوار تراموای کاباتاش زیتین بورنو شوید ودر ایستگاه گلخانه پیاده شوید و به آسانی به موزه ی باستانشناسی استانبول برسید و از لذت آشنایی با تاریخ ترکیه و جهان در استانبول بهره مند شوید.

موزه ی باستانشناسی استانبول همه روزه، از ساعت 9 صبح تا 7 عصر برای بازدید عموم باز است.

برای اطلاع از نرخ تور استانبول کلیک کنید.

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved