میدان تکسیم استانبول

کلمه Taksim به معنی "تقسیم" یا "توزیع" است. علاوه بر این، کلمه "Taksim" می تواند به یک شکل خاص موسیقی بداهه نوازی هم در موسیقی کلاسیک ترکیه اشاره کند که توسط سیستم مامام هدایت می شود.

موقعیت میدان تکسیم

میدان تقسیم یا تکسیم به ترکی استانبولی( Taksim Meydanı) واقع در بخش اروپایی استانبول یکی از مراکز خرید استانبول و جاذبه های گردشگری این شهر به حساب می آید و در قلب این شهر است که معروف ترین میدان این منطقه است. مغازه ها، رستورانها، هتل های متعدد و ایستگاه مرکزی مترو این میدان معروف و خیابان استقلال را احاطه کرده اند.

میدان Taksim در اصل نقطه ای بود که خطوط اصلی آب از شمال استانبول جمع آوری شده و به بخش های دیگر شهر متصل می شد.

این بنای تاریخی به مناسبت پنجمین سالگرد تأسیس جمهوری ترکیه در سال 1923، پس از جنگ ترکیه استقلال ساخته شد.یکی از مزیت های منطقه تکسیم دسترسی آسان به ناوگان حمل و نقل عمومی است.این بنای تاریخی به مناسبت پنجمین سالگرد تأسیس جمهوری ترکیه در سال 1923، پس از جنگ ترکیه استقلال ساخته شد.یکی از مزیت های منطقه تکسیم دسترسی آسان به ناوگان حمل و نقل عمومی است.

میدان تکسیم همچنین محل دور زدن ترامواهایی است که در دوران قدیم در این خیابان مسافران را جا به جا می‌کرده‌ و حال تبدیل به تنها وسیله حمل و نقل در خیابان استقلال شده‌اند که توسط سلطان محمود اول تاسیس شد.

یکی دیگر از ساختمان های برجسته ای که بعدها در میدان بود، قرن 19 میلادی توپخانه توپخانه تاکسیم (Taksim Topçu Kışlası، بعدها به ورزشگاه تاکسی) تبدیل شد، اما در سال 1940 در زمان ساخت و ساز پارک تاکسیم (Taksim Gezi Parkı) تخریب شد.

برای اطلاع از نرخ تور استانبول کلیک کنید.

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved