نکاتی ساده و کاربردی برای داشتن سفری راحت

برای سفر باید یرنامه ریزی کنید و تصمیمات مهمی بگیرید به عنوان مثال ...

مقدمه

برای سفر باید یرنامه ریزی کنید و تصمیمات مهمی بگیرید به عنوان مثال اینکه کجا بروید، چه زمانی بروید و چه زمانی بازگردید و مهمترین تصمیم این است که اگر قصد سفر هوایی دارید چگونه بلیط هواپیما تهیه کنید. همین تصمیمات به ظاهر کوچک بی اهمیت باعث میشود که سفری راحت و بی دردسر داشته باشیم.در زیر به تعدادی از این نکات اشاره شده است.

نکته اول: استفاده از کوله پشتی

برای حمل وسایل ضروری خود از کوله پشتی استفاده کنید چرا که با این کار نه تنها در زمان خود صرفه جویی می کنید بلکه اگر یکی از ساکها و چمدان های خود را گم کنید حداقل وسایل ضروری حود را به همراه دارید. هم چنین اگر وسایل خود را به ترتیب اولویت استفاده داخل کوله پشتی مرتب کنید سریع تر به همه چی دسترسی خواهید داشت.

نکته دوم: دانستن اطلاعات هتل

یکی از نکات مهمی که باید در سفر مد نظر داشته باشید این است که حتما اطلاعات هتل خود را بدانید چرا که در صورتی که چمدان خود را گم کنید یا دیر به دستتان برسد ممکن است هتل خود را گم کرده یا اتاق شما دیر به دستتان برسد. لازم به ذکر است برای جلوگیری از این قبیل مشکلات قبل از سفر از مدارک مربوط به هتل پرینت گرفته شود. داشتن یک برنامه که نقشه اطراف هتل را به شما نشان دهد نیز میتواند بسیار مفید باشد.

نکته سوم: تبدیل ارز

تبدیل کردن ارز خارجی به واحد پول خود در همان کشور مقصد باعث میشود بعد ار بازگشت از سفر دیگر زمانی برای تبدیل پول خود نگذارید. حال اگر از سفرهای قبلی خود پول و ارز زیادی برایتان باقی مانده است بهترین راه این است که که آن را در سفر بعدی خود خرج کنیددر این حالت دیگر نیازی به صرافی رفتن و تبدیل پول خود ندارید.

نکته چهارم: استفاده از باربر

با توجه به میزان بار، زمان باقی مانده تا سفر و فاصله درب ورودی تا گیت پرواز مسافر می تواند از باربر کمک بگیرد یا نگیرد.

نکته پنجم: انتخاب صندلی

امروزه یا استفاده از اینترنت نه تنها میشود خرید کرد بلکه فرد میتواند در هنگام خرید چیزهایی از قبیل بلیط، صندلی خود را نیز مشخص کند پس در هنگام رزرو حتما به این نکته توجه داشته باشید. همچنین درفرودگاه نیز هنگام گرفتن بلیط حتما محل صندلی خود را پرسیده یا مشخص کنید که میخواهید کنار پنجره یا جای دیگر بشینید.

نکته ششم: علامت گذاری وسایل

در هنگام سفر چمدان ها و ساک های خود را علامت گذاری کنید چرا که این کار از اشتباه شدن چمدان شما با دیگران جلوگیری میکند. برای این کار کافی است به دسته چمدان خود یک ربان ببندید و یا یک پیکسل یا نشانه واضح بر روی درب چمدان خود قرار دهید.

نکته هفتم: به یاد داشتن شماره پرواز

زمانی که در یک کشور خارجی هستید لازم نیست حتما نام طولانی پرواز خود یا کشور مقصد را با زبان آن کشور به خاطر داشته باشید چرا که دانستن شماره پرواز برای سوار شدن به هواپیما کافی است. پس شماره پرواز خود را به خاطر داشته باشید.

نکته هشتم:جلوگیری از رفتن با ماشین شخصی به فرودگاه

اگر میخواهید هنگام سفر رفتن از همان اول سفر ضد حال نخورید بهتر است از رفتن با ماشین شخصی خود به فرودگاه خودداری کنید، چرا که اگر با ماشین شخصی خود بروید ممکن با مشکلاتی از قبیل نبود جای پارک و یا پر بودن پارکنیگ فرودگاه مواجه شوید ، اما اگر مجبور به بردن وسیله نقلیه شدید حتما لازم نیست ماشین خود را در پارکینگ فرودگاه بگذارید بلکه میتوانید از پارکینگ های عمومی اطراف استفاده کنید، هر چند که اگر سفر شما طولانی است پس از بازگشت باید هزینه گزافی را پرداخت کنید، اما دیگر نگران معطل شدن نخواهید بود.

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved