پارک آبی جینو پارادایس تفلیس

یکی از مکان های گردشگری تفلیس، پارک آبی جینو پارادایس می باشد. این شهر قبلا دارای 2 پارک آبی بوده اما امروزه به خاطرمجهز بودن پارک آبی جینو، دیگر کمتر کسی به پارک آبی دیگر می رود. پارک آبی جینو پارادایس در خیابان گلدانی تفلیس واقع شده است.

بزرگترین پارک آبی تفلیس

یکی از مکان های گردشگری تفلیس، پارک آبی جینو پارادایس می باشد. این شهر قبلا دارای 2 پارک آبی بوده اما امروزه به خاطرمجهز بودن پارک آبی جینو، دیگر کمتر کسی به پارک آبی دیگر می رود. پارک آبی جینو پارادایس در خیابان گلدانی تفلیس واقع شده است. این مجموعه دارای امکاناتی از قبیل: چندین استخر بزرگ، انواع سرسره های آبی، زمین بازی کودکان، انواع سونا و جکوزی، چندین رستوران و بخش های ماساژو بدنسازی است. قابل توجه است که در جینوپارادایس هتلی به اسم دینو وجود دارد که شما می توانید در آن اقامت کنید ودر این منطقه هزینه ها پایین و اقتصادی است.

جینو پارادایس در سال 2014 ساخته شد و در حدود 19.8 میلیون یورو هزینه برداشت.

در این مجموعه 12 استخر سرپوشیده است که آب آنها از10 مسیر فیلتری می گذرد.همچنین این مجموعه دارای سالن برگزاری مراسم ها نیز هست.

همراه با کیوان پرواز با بخش های مختلف این مجموعه آشنا شوید:

مجموعه پارک آبی جینو پارادایس:

خود این مجموعه شامل 6 بخش می باشد:

1)سرسره سورتمه: طول این سرسره در حدود 31 متر با 6 سرسره مختلف است که هر کدام سرعت متفاوتی دارند. حداکثر سرعت این سرسره ها 60 کیلومتر در ساعت است. کودکان زیر 12 سال اجازه استفاده از این وسیله را ندارند.دمای آب آن 32 درجه می باشد.

2) بخش کودکان : این مجموعه شامل زمین بازی و استخر مخصوص کودکان است.

انواع سرسره های سرعت و پیچ پیچی و طولانی وجود دارد. عمق استخر در حدود 4 سانتی متر و دمای آب 3 تا 32 درجه سانتی گراد می باشد. در فضای سبز آن انواع تاب و سرسره ، زمین بسکتبال، سرسره بادی و ترامبولین وجود دارد.

3)تفریحات هیجانی: علاوه بر استخر، این مجموعه دارای زمین والیبال ساحلی می باشد. همچنین می توانید انواع و اقسام بازی های هیجانی مثل آویزان شدن از طناب و ... را تجربه کنید.

4)بخش ساحلی: با اینکه تفلیس شهری ساحلی نسیت اما اگر هوس تفریحات ساحلی مثل قایق سواری، دوچرخه آبی، جت اسکی، حمام آفتاب و ... را کردید، می توانید از ساحل تفریحی مجموعه جینو پارادایس استفاده کنید.

5)جاذبه بعدی در این مجموعه پارک داینو است. این پارک همانطور که از اسمش پیداست، در رابطه با دایناسورها است. هنگامی که به این پارک وارد می شوید گویی به سالها قبل رفته اید. وجود آبشار و یک سرسره بر جدابیت های این قسمت افزوده است.

6)استخرهای سرپوشیده جینو پارادایس:

در این قسمت 7 استخر را به شما معرفی می کنیم:

استخر آرامش: هنگامی که به این استخر می روید کافی است یکی از صندلی های درون استخر را انتخاب کرده، به راحتی روی آن بشینید و اجازه بدهید تا آب با حرکت خود بدن شمارا ماساژ دهد و خستگی را از شما دور کند. عمق این استخر در حدود 1 متر و دمای آن 30 درجه سانتی گراد است.

اسستخر گردابی: استخر های گردابی هم مانند استخر آرامش هستند و با نشستن درون آب بدن شمارا ماساژ می دهند. تنها فرق آن با استخر آرامش تغییر دمای آن است که بین 34 تا 36 درجه می باشد.

استخر المپیک: استخر المپیک با 1.65 متر عمق، 25 متر طول و دمای آب 27 درجه میزبان گردشگرانی است که می خواهند یک شنای درست و حسابی انجام بدهند. این استخر دارای 5 مسیر شنا و برای 250 نفر تعبیه شده است.

رودخانه خروشان: گردشگران در این استخر در مسیری رودخانه مانند شنا میکنند. دمای آب این استخر 97 درجه و حدود 97 سانتی متر عمق دارد. اما برخلاف اسمش چندان خروشان نیست.

کافه استخر: این اسم جالب هر کسی را کنجکاو میکند که در رابطه با آن بیشتر بداند. این قسمت مجموعه ای از کافی شاپ و استخر است، طوریکه شما می توانید با در دست داشتن نوشیدنی روی صندلی های درون استخری بنشینید و لذت ببرید.

استخر کشتی دزدان دریایی: این استخر شامل سه طبقه می باشد. در طبقه اول استخر گردابی با 1 مترعمق، در طبقه وسط یک کافی شاپ با انواع و اقسام نوشیدنی ها و در طبقه آخر چشم اندازی زیبا از مجموعه را می توانید مشاهده کنید.

استخر موج: آخرین استخر، استخر موج است که همانند دریا شبیه سازی شده است. حداکثر عمق آب 2 متر و حداکثر ارتفاع امواج 1.8 متر می باشد. در این استخر می توانید بدن خود را روی موج ها رها کرده و احساس آرامش کنید.

انواع سونا و جکوزی موجود در جینو پارادایس:

در این قسمت انواعی از اتاقک های سونا و جکوزی پیش روی شماست که با توجه به بسته ای که خریداری کرده اید، امکانش را دارید تا از امکانات سونا و جکوزی استفاده کنید. در بسته خصوصی یا VIP می توانید از خدمات ۱۱ بخش و در بسته عالی نیز از خدمات ۹ بخش استفاده کنید.

۱) سونای فنلاندی

سونای کلاسیک و فنلاندی بهترین راه برای سم زدایی بدن شماست. دمای اتاقک ۹۵ - ۹۸ درجه سانتیگراد است رطوبت این اتاقک ها %۴۵ میباشد ترکیبی از سونا و آب سرد بدن شما را پر انرژی می کند، خستگی را می زداید و گردش خون را فعال تر کرده و متابولیسم بدن را افزایش می دهد پیشنهاد ما به شما این است که حداقل به مدت 10 تا 20 دقیقه ازاین سونای کلاسیک لذت ببرید.

۲) سونای فاکس دن | FOX DEN SAUNA

سونای فاکس دن ترکیبی از سونای گیاهی و سونای بخار است که رطوبت: %۱۰۰ دارد و در کنار آن جکوزی کوچکی برای ماساژ پاها خواهید دید. مدت زمان پیشنهادی ما به شما در این سونا ۱۰ تا ۲۰ دقیقه است.

۳) استخر آب سرد

استخر آب سرد و سونا را برای تقویت سلامتی خود استفاده کنید. دمای اتاقک۴۲ - ۴۴ درجه سانتیگراد است واز رطوبت کامل برخوردار است و بهتر است به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه در این مکان بمانید.

۴) سونا فروسرخ | INFRA SAUNA

کابین سونای فروسرخ از چوبِ مخصوصی ساخته شده که به هنگام گرمایش اتاق مواد زیستی فعالی را تولید می کند و باعث از بین رفتن باکتری ها می شود. این سونا خصوصا برای وزن کم کردن موثر است دمای این سونا ۳۲ - ۳۸ درجه سانتیگراد است وتقریبا 45 درصد رطوبت دارد و در طی ۲۰ تا ۲۵ دقیقه حدود ۱۲ تا ۱۵۰ کالری را می سوزاند.

۵) سونای گیاهی وی آی پی | HERBAL SAUNA VIP

در سوناهای گیاهی از عطر و رایحه انواع گیاهان دارویی استفاده می شود و از فواید این گونه سوناها می توان به اثراتی چون تسکین بخش، ضدعفونی کننده، ضد درد، ضد التهاب و خواص ضد باکتریایی اشاره کرد. دمای اتاقک ۴۵ - ۶۰ درجه سانتیگراد است و به طور میانگین 60 درصد رطوبت دارد پیشنهاد میشود که ۱۰ تا ۲۵ دقیقه از این سونا لذت ببرید.

۶) سونای بخار شور | SALT STEAM SAUNA

سونای بخار شور، جریان خون شما را به گردش در می آورد و پوست شما را با یون ها مرطوب و لطیف می کند. جالب است بدانید که این سونا همچنین برای کارکرد بهتر سینوس ها، اصلاح وزن، تصحیح متابولیسم، افزایش انعطاف مفصل ها، کاهش سطح کلسترول، ورم ها و در از بین بردن خستگی و استرس موثر است. در ضمن دمای اتاقک ۴۲ - ۴۴ درجه سانتیگراد است و رطوبت این سونا خیلی زیاد است.ما به شما پیشنهاد میکنیم که 10 تا 20 دقیقه در این اتاقک بمانید.

۷) سونای رومی | ROMAN SAUNA

سونای رومیِ جینو به شما اجازه می دهد تا به زمان های قدیم برگردید و سونایی به طعم باستان را بچشید. این سونا که درصد رطوبت بالایی دارد، پوست شما را قوی و مستحکم و در عین حال منعطف و لطیف می کند. در کاهش خستگی عضلات و درد مفاصل موثر است، سموم بدن را دفع می کند و باعث کاهش وزن و سوخت چربی ها می شود. اضافه میکنم که دمای اتاقک ۴۲ - ۴۴ درجه سانتیگراد است و رطوبت این سونا خیلی زیاد است.ما به شما پیشنهاد میکنیم که 10 تا 20 دقیقه در این اتاقک بمانید.

۸) تپیداریوم | TEPIDARIUM

پس از آن که ساعت ها از این اتاقک سونا به اتاقک دیگری رفتید، می توانید در بخش تیپیداریوم که دمای اتاقک ۲۸ - ۳۲ درجه سانتیگراد و رطوبت این اتاقک ها به طور میانگین 45 درصد میباشد ،پیشنهاد میشد که به مدت ۱۰ تا ۳۵ دقیقه بر روی صندلی های راحت دراز بکشید و قدری استراحت کنید.

۹) تخت طلایی الکساندر ماسدون | ALEXANDER MACEDONE`S GOLDEN THRONE

تخت طلایی ۲۴ قیراطی، با مزایای دارویی اش شناخته می شود. گفته می شود طلای گَرم در تسریع بهبودی زخم ها نقش داشته و برای سلامتی مفید است. دمای این اتاقک ۳۴ - ۳۲ درجه سانتیگراد است و پیشنهاد میشود که 2 تا 5 دقیقه روی این تخت ها استراحت کنید.

۱۰) اتاق تپه یخ | ICE HILL VIP

پس از استفاده از تمام اتاق ها، یک تا دو دقیقه ای را به اتاق تپه یخ بروید تا سرمای موجود در آن به جوان سازی و انعطاف پوست شما کمک کند. دمای اتاقک ۴۰ درجه سانتیگراد است بهتر است 1 تا 2 دقیقه در این اتاق بمانید.

۱۱) جکوزی بزرگ

یک جکوزی بزرگ برای رفع خستگی و استراحت شما در نظر گرفته شده است که دمای آن ۳۴-۳۶ درجه سانتیگراد است و مدت زمان پیشنهادی ما به شما ۱۵ تا ۲۵ دقیقه است.

۱۲) استخر آب سرد و سونا

ترکیب استخر سرد با سونا برای تقویت سلامتی شما در نظر گرفته شده است که دمای اتاقک ۸-۱۲ درجه سانتیگراد میباشد.

۱3) حمام طلای کلئوپاترا | CLEOPATRA’S GOLD BATHS

در حمام طلای کلئوپاترا می توانید در وانی از طلای ۲۴ عیار و درون ترکیبی اعجاب آمیز دراز بکشید و دقایقی را در این حمام اعیانی و مجلل بگذرانید. درون این وان طلایی مخلوطی از نوشیدنی ها، شیر، منتول، گریپ فروت، وانیل، نارگیل، شکلات، اسطوخودوس و گل ها را خواهید دید. حمام در این وان طلایی، سموم بدن شما را دفع می کند، به بهبود سیستم ایمنی بدن شما کمک کرده، تنش عضلانی و اعصاب را کاهش داده، در جوان سازی پوست موثر است، به گردش بهتر خون کمک می کند و در نهایت باعث لطافت و انعطاف پوست شما خواهد شد. دمای این اتاق ۳۳-۳۶ درجه سانتیگراد است پیشنهاد میشود که به مدت 10 تا 25 دقیقه از این حمام لذت کافی را ببرید.

۱۴) سونای بخار

بخار موجود در سونا پوست شما را گرم می کند و در نتیجه باعث بهبود عملکرد سیستم بدن و افزایش سوخت و ساز خواهد شد. همچنین جالب است بدانید که بخار تأثیر دارویی قوی بر روی بدن شما داشته و میزان آب و الکترولیت بدن را تنظیم می کند. این سونا بسیار مرطوب است و دمای آن ۴۲-۴۴ درجه سانتیگراد است و مدت زمانی که پیشنهاد میکنیم در این هتل بمانید 10 تا 25 دقیقه است.

۱۵) کابین سرما

کابین سرما به منظور سرما درمانی در مجموعه تفریحی جینو پارادایس طراحی شده است. در طی این روش، بدن افراد در معرض بارش برف و دمای پایین قرار می گیرد. در این هنگام به جهت تغییر دمای ناگهانی و زیاد، بدن افراد کالری زیادی را از دست می دهد. در واقع به این ترتیب از سرمادرمانی برای کاهش وزن استفاده می کنند. از دیگر مزایای سرمادرمانی می توان به تحریک قلب، افزایش عملکرد اندام های داخلی، اصلاح گردش خون و سوخت و ساز بدن و کاهش خستگی اشاره کرد. همچنین خوب است بدانید که سرمادرمانی اثر ضدپیری قوی و موثری دارد. این کابین بسیار مرطوب است و دمای کابین -۴۴ درجه سانتیگراد است و مدت زمانی که ما به شما پیشنهاد میکنیم تا در این کابین بمانید 10 تا 25 دقیقه است.

رستوران های جینو پارادایس تفلیس

در مجموع ۵ رستوران و فست فود در مرکز تفریحی جینو پارادایس تفلیس به چشم می خورد:

۱- رستوران تراس | Restaurant Terrace

رستوران تراس همان طور که نامش نشان می دهد، در فضایی بالکن مانند قرار گرفته و لیستی از غذاهای مختلف، باربیکیو و نوشیدنی های غیر الکلی را در اختیار شما قرار می دهد.

۲- رستوران بابو | Restaurant Babu

غذاهای سوئدی، گرجی و اروپایی را در رستوران بابوی جینو پارادایس بچشید و با خاطره ای خوشمزه این مجموعه ی تفریحی را ترک کنید.

۳- رستوران پورتو ریکو | Restaurant Puerto Rico

هر غذایی که دوست دارید را از منوی رستوران انتخاب کنید و دقایقی بعد غذای خود را با محصولات تازه و پختی جدید نوش جان کنید. انواع فست فودها و پیتزاها، غذاهای کبابی، بستنی ها و نوشیدنی های غیر الکلی را در منوی رستوران پورتو ریکو می بینید.

۴- رستوران وی آی پی | VIP-restaurant

رستوران وی آی پی مکان مناسبی برای صرف ناهار یا شامی رسمی است. همچنین می توانید در این رستوران کنفرانس های رسمی خود را برگزار کنید.

۵- فست فود جینو پارادایس

فست فود جینو بخش مورد علاقه کوچک و بزرگ است که می توانید انواع برگرها، ساندویچ ها و غذاهای حاضری را در این جا طلب کنید. از سالادها غفلت نکنید و تا آماده شدن برگر خوشمزه، ظرفی سالاد نوش جان کنید.

ماساژ در جینو پارادایس

وقت گذرانی در جینو پارادایس می تواند زمان مناسبی برای رسیدگی به پوستتان باشد. اگر حوصله تفریحات هیجانی و شنا در استخرها را ندارید و خستگیِ راه به تنتان مانده، ماساژها می توانند گزینه جذابی برای رفع خستگی باشند. پس چشمانتان را ببندید و برای رفع کوفتگیِ بدن آماده شوید.

در بخش ماساژ جینو پارادایس ۲۱ گزینه مختلف پیش روی شماست که هزینه های هر کدام نیز متفاوت می باشند.

طیف هزینه: ۷۵ لاری گرجستان (معادل ۱۲۸,۰۴۸ تومان) تا ۱۰۹ لاری گرجستان (معادل ۱۸۶,۰۹۷ تومان)

بخش بدن سازی جینو پارادایس تفلیس

در بخش بدن سازی جینو پارادایس می توانید به بخش های مختلف بروید و از امکانات ورزشی آن استفاده کنید. در پیش روی شما دو اتاق پیلاتس، ایروبیک و دستگاه های ورزشی قرار دارد. در اتاق ایروبیک، آینه، ترامبولین، توپ های ورزشی و زیر انداز ورزشی خواهید دید و در اتاق پیلاتس نیز می توانید از خدمات مربوطه استفاده کنید.

بخش جینو جونیور

بخش جدید جینو جونیور جایی است که می توانید در فضایی مفرح و متفاوت برای کودکانتان جشن تولد برگزار کنید و فرزندان و دوستانشان را با خاطره ای متفاوت به خانه بفرستید.

برای برگزاری جشن تولد در بخش جینو جونیور دو بسته پیشنهادی پیش روی شماست: بسته رویال و بسته مینی.

ویژگی های بسته رویال:

•هزینه این بسته برای ۱۵ کودک و دو همراه بزرگسال است.

•مدت زمان جشن تولد ۲ ساعت خواهد بود.

•زمان نامحدود برای تفریحات آبی و بازی در اختیار بچه هاست.

•غذا و نوشیدنی

•دعوت نامه های شخصی

•هدیه جشن تولد

•ماسک برای بچه ها

•۲۰ عکس پردازش شده + آلبوم عکس

•ویدیو کلیپ حرفه ای از تولد

•عکس یادگاری چاپ شده در سایز بزرگ

هزینه بسته رویال: ۵۹۰ لاری گرجستان (معادل ۱,۰۰۷,۳۱۷ تومان)

ویژگی های بسته مینی:

•هزینه این بسته برای ۱۰ کودک و دو همراه بزرگسال است.

•مدت زمان جشن تولد ۲ ساعت خواهد بود.

•زمان نامحدود برای تفریحات آبی و بازی در اختیار بچه هاست.

•غذا و نوشیدنی

•ماسک برای بچه ها

•دعوت نامه های شخصی

•هدیه جشن تولد

•۲۰ عکس پردازش شده + آلبوم عکس

•یک عکس یادگاری چاپ شده در اندازه بزرگ

هزینه بسته مینی: ۴۰۰ لاری گرجستان (معادل ۶۸۲,۹۲۶ تومان)

باید بدانید هزینه هر مهمان اضافه ۳۰ لاری گرجستان (معادل ۵۱,۲۱۹ تومان) است.

برگزاری مراسم در جینو پارادایس تفلیس

امکانات جینو پارادایس تنها به استخر و پارک آبی محدود نمی شود و در این مجموعه ی چند منظوره، سالنی بزرگ با امکانات منحصر به فرد برای برگزاری مراسمات شما وجود دارد. می توانید جشن عروسی، میهمانی خانوادگی یا حتی جلسه کاری شرکت خود را در سالن جینو پارادایس برگزار کنید.

اقامت در مجموعه جینو پارادایس تفلیس

جالب است بدانید که در مجموعه ی وسیع و تفریحی جینو پارادایس تفلیس، امکان اقامت در هتلی لوکس و مجهز به نام «دینو» نیز تعبیه شده است. بنابراین می توانید با بار و چمدان خود یک راست به سراغ جینو پارادایس تفلیس بیایید و در دل مجموعه ای از امکانات و خدمات، اقامت کنید. هتل دینو در محوطه پارک آبی جینو قرار گرفته است و بنابراین دسترسی راحتی به سرسره ها و استخرها خواهید داشت.

البته باید بدانید در حال حاضر امکان رزرو این اقامتگاه وجود ندارد.

مسیر و هزینه و آدرس و شماه تماس جینو پارادایس تفلیس

مجموعه تفریخی جینو پارادایس تفلیس در نزدیکی دریای تفلیس قرار گرفته و با مرکز شهر فاصله ای حدودا ۱۰ کیلومتری دارد. اگر بخواهید از مرکز شهر تفلیس خود را به این پارک آبی برسانید، می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو، اتوبوس و یا تاکسی استفاده کنید.

۱- مسیر اتوبوسی: ابتدا خود را به میدان پوشکین در نزدیکی میدان آزادی تفلیس (Freedom Square) برسانید. در این جا سوار خطوط اتوبوسی ۲۳ یا ۹۵ شوید و با پشت سر گذاشتن ۱۱ ایستگاه، در ایستگاه پل عابر راه آهن (Railway Passage Bridge) پیاده شوید. در این ایستگاه سوار یکی از اتوبوس های خط ۳۶، ۴۸ و یا ۱۱۱ شده و ۱۱ ایستگاه دیگر را طی کنید. مقصد شما خیابان ساماگرتی (Samgereti Street) است که حدودا ۱۵ دقیقه در راه خواهید بود. از این جا تا مجموعه تفریحی جینو پارادایس حدود ۲ کیلومتر پیاده روی در پیش رو خواهید داشت. کافیست تا خیابان نیکولوز خودادوی (Nikoloz Khudadovi) را ادامه دهید و به تابلو ها توجه کنید.

۲- مسیر مترو + اتوبوس: خود را به ایستگاه متروی میدان لیبرتی (Liberty Square) برسانید و سوار خط ۱ مترو شوید. پس از گذر از ۳ ایستگاه، در ایستگاه میدان استیشن (Station Square) از مترو پیاده شده و با یک پیاده روی چند دقیقه ای خود را به ایستگاه اتوبوس پل عابر راه آهن (Railway Passage Bridge) برسانید. در این ایستگاه سوار اتوبوس خط ۱۱۱ شده و پس از عبور از ۱۰ ایستگاه، در ایستگاه بوردینگ هوس گلدن فلیس (Boarding House Golden Fleece) از اتوبوس پیاده شوید. توجه داشته باشید که در این مسیر از کنار مجموعه ی تفریحی می گذرید و باید مسیری ۱.۵ کیلومتری را با پیاده روی برگردید.

۳- تاکسی: می توانید با هزینه بیش تر، راحتی را برای خود مهیا کنید. تاکسی های شهر تفلیس اغلب اوقات تاکسی متر ندارند، بنابراین پیش از سوار شدن در مورد نرخ و هزینه با هم کنار بیایید. نرخ معمول برای یک مسیر کوتاه (تا ۳ کیلومتر) برابر با ۴ لاری گرجستان (معادل ۶,۸۲۹ تومان) تا ۵ لاری گرجستان (معادل ۸,۵۳۶ تومان) بوده و طولانی ترین مسیرها نیز حداکثر تا ۱۰ لاری گرجستان (معادل ۱۷,۰۷۳ تومان) هزینه بر می دارد. البته علاوه بر تاکسی های معمول، می توانید از تاکسی های آنلاین تفلیس هم استفاده کنید. از جمله این تاکسی ها می توان به گوتریپ و تاکسی آن اشاره کرد که برای استفاده باید ابتدا نرم افزار موبایلی آن ها را روی گوشی هوشمند خود نصب کنید.

هزینه ها:

پارک آبی:

دوشنبه تا جمعه: ۳۰ لاری گرجستان (معادل ۵۱,۲۱۹ تومان)

شنبه و یک شنبه: ۴۰ لاری گرجستان (معادل ۶۸,۲۹۲ تومان)

بخش داینو پارک: ۳ لاری گرجستان (معادل ۵,۱۲۱ تومان)

بخش بدن سازی: ۹ لاری گرجستان (معادل ۱۵,۳۶۵ تومان)

انواع ماساژ: ۷۵ لاری گرجستان (معادل ۱۲۸,۰۴۸ تومان) تا ۱۰۹ لاری گرجستان (معادل ۱۸۶,۰۹۷ تومان)

ساعات فعالیت مجموعه: ۹ تا ۲۳

آدرس: گرجستان، تفلیس، خیابان گلدانی ۱۰۲

برای اطلاع از نرخ تور باتومی کلیک کنید.

1397/3/2

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved