پارک خور دبی (Creek Park Dubai)

پارک خور (به عربی: حَدیقَه اَلخَور) یکی از جاذبه های گردشگری شهر دبی می باشد. این پارک با طولی برابر ۲٫۶ کیلومتر در امتداد نهر دبی و در حد فاصل دو پل المکتوم و القرهود در بخش “بر دبی” قرار گرفته است.

پارک خور دبی با قسمت های متنوع و مختلف برای سنین و سلیقه های متفاوت به یکی از نقاط دیدنی و ییلاقی دبی تبدیل شده است. همچنین این پارک محل مناسبی برای بچه ها می باشد زیرا علاوه بر سرزمین عجایب که در مجاورت این پارک قرار گرفته است، شهر بچه ها ( Children’s City Dubai) نیز در داخل پارک می باشد.

اين پارک در بخش بردبی و در ساحل خور دبی قرار دارد.در اينجا شما می توانيد رفتن به يک ييلاق را تجربه کنيد. چندين هکتار باغ، اسکله های ماهيگيری، مسير های ويژه دو و پياده روی، محل هايي برای طبخ بريانی (باربي کيو)، مناطق ويژه بازی بچه ها، رستوران ها و کيوسک ها فروش غذا و نوشيدنی از جمله امکانات اين پارک می باشند. يک آمفی تئاتر بزرگ نيز وجود دارد که محل برگزاری کنسرت ها در زمان تعطيلات عمومی و موقعيت های خاص می باشد. در طول 2.3 کيلومتری پارک در امتداد خور، يک ماشين کابلی ، به بازديدکنندگان اين امکان را می دهد تا سوار بر آن (در ارتفاع 30 متری از سطح زمين) به تماشای پارک و خور دبی بپردازند.

شهر بچه ها که در ورودی شماره ۱ پارک قرار گرفته است اولین شهر آموزشی کودکان امارات متحده عربی می باشد، این مجموعه به کودکان بین ۲ و ۱۵ سال اختصاص دارد. شهر بچه ها مکانی است که کودکان در آن به پژوهش، اکتشاف و بازی می پردازند. همچنین کودکان در این شهر با دنیایی که در آن زندگی می کنند بیشتر آشنا می شوند.قابل توجه است که در این مجموعه موزه ای نیز برای کودکان در نظر گرفته شده است که دیدن از آن برای کودکان شما بسیار آموزنده خواهد بود.از دیگر تفریحات جالب این پارک می توان به نمایش دلفین ها نیز اشاره کرد. در این مکان دلفین ها و شیر های آبی نمایش های متفاوتی را انجام می دهند که دیدن آن برای تمام سنین جالب خواهد بود.

در ورودی شماره 2 نيز شما می توانيد يک موتورسيکلت چهارچرخ به مبلغ 20 درهم برای يک ساعت گردش در پارک اجاره کنيد. در اينجا دوچرخه سواری ممنوع می باشد ولی اسکيت سواری مجاز است.

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved