این سرزمین همراه با دو مجمع االجزایر در اقیانوس اطلس روی شبه جزیره ایبری واقع شده است. بخش اصلی این کشور توسط یک رود اصلی که تاگوس نام دارد از هم جدا شده است. این رود از اسپانیا به لیسبون می ریزد، پیش از اینکه به اقیانوس اطلس بپیوندد. چشم انداز شمالی، کوهستانی است. در حالیکه جنوب پوشیده از دشت می باشد.

منطقه منحصر بفرد اقتصادی این کشور، دریایی می باشد که پرتغال حقوق خاصی پیرامون شناسایی آن و استفاده از منابع دریایی آن دارد و 1,727,408 کیلومتر مربع وسعت دارد. این منطقه سومین منطقه بزرگ اقتصادی در اتحادیه اروپا است و یازدهمین رتبه را در جهان دارد.

جمعیت

جمعیت این کشور تقریبا 10,500,000 نفر می باشد. تقریبا 20% جمعیت در پایتخت زندگی می کنند که لیسبون نام دارد. دیگر شهرها و حوزه ها شاملِ Porto,Braga,Aveiro,Leira و Faro می باشد.

عضویت در شینگن

این کشور عضو شینگن است که بدین وسیله به دارندگان ویزای شینگن امکان می دهد تا بین 26 کشور عضو ( اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، جزیره مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوانی، اسپانیا، سوئد و سوئیس) آن آزادانه در سفر باشند. پیمان شینگن که در 14 ژوئن 1985 امضاء گردید به کشورهای عضو امکان می دهد که به عنوان یک کشور واحد پیرامون سفرهای بین المللی عمل کنند و کنترلهای مرزی داخلی وجود نداشته باشد.

آب و هوا

این کشور آب و هوایی مدیترانه ای دارد و یکی از گرم ترین کشورهای اروپایی است. میانگین سالانه دما در بخش اصلی این کشور از 12 درجه سیلیسیوس ( درجه 53.6 فارنهایت) در مناطق کوهستانی تا 18 درجه سیلیسیوس ( 64.4 درجه فارنهایت) در جنوب و حوزه رودخانه گودی یانا متغیر می باشد. بالاترین دما در تابستان ممکن است به بیش از 45 درجه سیلیسیوس ( 113 درجه فارنهایت) برسد.

زبان

زبان رسمی پرتغالی است و 80% جمعیت به زبان انگلیسی نیز صحبت می کنند.

اقتصاد

از سال 1990 ، مدل توسعه اقتصادی پرتغال تغییر کرد. این تغییر به آرامی صورت گرفت و پایه های اقتصاد از مصرف عمومی روی صادرات، سرمایه گذاری خصوصی و توسعه بخش تکنولوژی برتر متمرکز شده است. خدمات تجاری صنایع سنتی تر را به عهده گرفته اند. مانندِ منسوجات، پوشاک، کفش، چوب پنبه ( که این کشور تولید کننده عمده آن می باشد)، تولیدات چوبی و نوشیدنی ها.

بیشتر صنایع، تجارتها و سرمایه گذاریها در لیسبون و پرتو و مناطق وابسته به پایتخت متمرکز شده است. بخش های Aveiro, Braga,Coimbra و Leiria بزرگترین مراکز اقتصادی پس از دو منطقه اصلی وابسته به پایتخت میباشند. پول رایج یورو است و بانکها با سیستم اروپایی اداره می گردند و بانک مرکزی پرتغال بخش اصلی بانکهای مرکزی اروپا می باشد.

در سال 2012 ، GDP برابر با 244.620 بیلیون یورو یا 22.621 یورو به صورت سرانه بود. بخشهای اصلی در پرتغال را کشاورزی، ماهیگیری و کشف معادن تشکیل می دهند. بخشهای ثانویه را ماشین سازی( پژو و فوکس واگن) ، هوافضا ( Embraer ) ، وسایل الکترونیکی، منسوجات، خوراک، مواد شیمیایی، سیمان و تراشه های چوبی تشکیل می دهند. صنایع مبتنی بر فن آوریهای جدید و مدرن مانندِ هوافضا، بیوتکنولوژی و فن آوری اطلاعات در سراسر کشور پراکنده می باشند.

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved