پل صلح تفلیس

برای اینکه سفری خاطره انگیز داشته باشید بهتر است قبل از سفر از دیدنی های گرجستان آگاهی یابید تا در طی سفر از اتلاف وقت جلوگیری شود پل صلح در تفلیس (The Bridge of Peace) از جمله جاذبه هایی است که اکثر گردشگران راه رفتن و عکس گرفتن بر روی آن را فراموش نمی کنند برای آشنایی بیشتر با این پل با کیوان پرواز همراه باشید .

پل صلح (the bridge of peace) یکی از جاهای دیدنی تفلیس در گرجستان و یک پل پیاده‌رو بر روی رود کر در تفلیس می باشد. پل صلح در تفلیس ، دو طرف شهر را که توسط رود کورا دو قسمت شده به هم وصل میکند به همین منظور شورای شهر تفلیس گرجستان در اوایل سال ۲۰۱۰ سفارش ساخت سازه‌ای به‌منظور اتصال بخش‌های قدیمی و جدید شهر تفلیس را به یک طراح و آرشیتکت برجسته ایتالیایی نهایی کرد و در ماه می همان سال مراسم رسمی افتتاحیه «پل صلح» بر فراز رودخانه کورا برگزار گردید.

معمار پل صلح تفلیس ،معمار معروف ایتالیایی Michele De Lucchi است که در واقع بسیاری از بناهای اطراف پل و پارک توسط همین معمار ساخته شده و به همین علت هنگامی که کمی دقت کنید همبستگی و هماهنگی جالبی بین آنها خواهید دید که بسیار چشم نواز و زیباست و در بالای پل نمایی زیبا از دو طرف آن خواهید داشت.

شهر تفلیس دارای دو بخش قدیمی و جدید است که هر کدام از ان ها در یک طرف رودخانه کورا واقع شده اند لذا برای عبور و مرور مابین دو قسمت پل های مختلفی ساخته شده که پل صلح در تفلیس از دیگر پل ها مدرن تر بوده و فقط برای رفت و آمد افراد پیاده قابل استفاده می باشد .همچنین در یکی از انتهای پل به بازار قدیمی تفلیس دسترسی دارد و در انتهای دیگر پل فواره های آب و مجسمه پیانو قابل مشاهده است.هر شب در ساعت معینی نمایش رقص آب همراه با موسیقی کلاسیک در این مکان برگزار میشود.

پل صلح نمادی از پیشرفت قرن 21 است و با سیستمی بدیع که برای نور و روشنایی آن به کار برده شده از برترین جاذبه های گردشگری گرجستان می باشد . گردشگران تور تفلیس با راه رفتن بر روی این پل می توانند چشم اندازهایی زیبا و دلربا از اطراف را تماشا کنند و از دیدن یکی از شاهکاری های معماری لذت ببرند . این پل که حدود 7 سال قبل ساخته شده به تنهایی سالانه میلیون ها نفر بازدید کننده را به خود جذب می کند و عکاسی در این نقطه از تفلیس بسیار جذاب خواهد بود چرا که یکی از زیباترین سازه های جهان پیش روی توریست ها می باشد .

برای اطلاع از نرخ تور تفلیس کلیک کنید.

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved