پل کاندینسکی مسکو

پلی ماشین رو که هیچ حفاظی در اطرافش وجود ندارد... سفری با ترس و وحشت توام با لذت و هیجان...

تا به حال فکر کرده اید که قدم زدن بر روی پل های عظیم و طولانی را امتحان کنید؟

پل های خطرناک زیادی در دنیا هستند که گذشتن از روی آن ها می تواند واقعا مرگبار باشد اما کمتر پلی را می توانید در دنیا پیدا کنید که مثل پل « کوآندین اسکای » تا این حد سطح آندرنالین خون را بالا ببرد!

پل کوآندین اسکای در روسیه قرار دارد و شاید بتوان آن را خطرناک ترین پل دنیا دانست.

پل کوآندین اسکای ۵۷۰ متری بر روی رودخانه ویتیم «Vitim »، یکی از شاخه های رودخانه لنا (Lena) قرار دارد و جالب است که فقط دو متر عرض دارد که حتی برای گذشتن یک ماشین استاندار هم باریک است ، اما با این وجود هم گردشگران از گذشتن از روی آن صرف نظر نمی کنند شاید همین هیجان وترس از افتادن گردشگران را از سرتاسر دنیا به این پل می کشاند.

جالب است که بدانید حتی این پل حفاظ هم ندارد که در اثر بروز خطر های احتمالی از سقوط ماشین ها به داخل رودخانه جلوگیری کند.

اما داستان به همین جا ختم نمی شود پل کاندینسکی لقب ترسناک ترین و خطرناک ترین پل ماشین روی دنیا را دارد، اما چرا؟ آیا رازی دیگر جز عدم وجود حفاظ در اطراف جاده در ورای این پل وجود دارد؟

چرااز پل کاندینسکی دیدن کنیم ؟

_خطرناک ترین پل ماشین روی دنیا است.

_منظره ی فوق العاده زیبایی دارد.

_هر کسی شجاعت عبور از پل را ندارد.

_ترس و وحشت همراه با لذت تمام تایمی که روی این پل هستید ضربان قلبتون بالاست .

راه آهنی که نه ریل شد و نه قطاری از روی آن عبور کرد، اما تبدیل به پلی شد که عبور کردن از آن تنها کار رانندگان شجاع و متبحر است. حدود سی سال پیش، این پل فولادی نیمه ساخته، با طول 570 متر و به پهنای ۲ متر، برای عبور قطار ساخته شد و قرار بود بخشی از راه آهن 4324 کیلومتری تراورس سیبری و روسیه ی شرقی باشد.

پروژه نیمه کاره ماند و محلی ها شروع به استفاده از پل کردند تا راه میانبری باشد برای گذشتن از رودخانه. نزدیک ترین روستا به این پل ( Kuanda ) نام دارد و 1500 نفر در آن زندگی می کنند.

تا به امروز بر روی پل بهسازی و یا حتی بازسازی صورت نگرفته اما همچنان رانندگان، این مسیر را برای عبور انتخاب می کنند.

هر چند که کمی بعد تر و کمی آن طرف تر، خط راه آهنی ساخته شد تا راه ارتباطی بین دو طرف رودخانه باشد، اما هنوز افرادی هستند که هیجان را انتخاب می کنند .

1500 نفر از اهالی روستای Kuando که در یک سمت رودخانه قرار دارد، می توانند بدون پرداخت هزیه برای رفت و آمد از این قطار استفاده کنند.

چرا پل کاندینسکی خطرناک ترین پل شناخته شده ؟

ساختار زیرین این پل از جنس فولاد و سطح روی آن از جنس چوب می باشد. از نکاتی که این پل را خطرناک کرده می توان به لغزنده بودن آن در فصل های سرد و در هنگام بارش برف، عدم وجود حفاظ، عرض کم، پوسیدگی ساختار فولادین و امکان شکستن چوب های سطح رویی پل اشاره نمود.

ساختار اصلی پل فولادی است، البته درباره این پل و فولاد که صحبت می کنیم باید ساختاری از آهن زنگ زده را تصور کنید چون فولاد آن تا اندازه ی زیادی اکسید شده است و اصلا استحکام اولیه خود را ندارند. تخته های چوبی که بر روی آن قرار گرفته اند نیز، نتوانستند کمکی به بهتر شدن شرایط کنند.آن ها نیز شکسته و پوسیده اند ...

وجود رطوبت زیاد در منطقه از دلایل اصلی و مهم پوسیدگی پل کاندینسکی هستند و هر سال بر میزان آسیبی که به این پل می رسد افزوده می شود.

بازسازی پل کاندینسکی

مسئولین هیچ اهمیتی به بازسازی و تعمیر پل کاندینسکی نمی دهند و تنها کسانی که به فکر مرمت پل هستند، افرادی محلی و رانندگانی هستند که ناچارند از این پل عبور کنند. رانندگان می گویند بارها و بارها به دلیل رو به رو شدن با گودال ها مجبور شده اند که بر روی پل از اتومبیلشان پیاده شوند و پل را تعمیر کنند در واقع آن ها به هنگام عبور کردن از پل، همزمان تعمیرش هم می کنند.

رانندگان این مسیر در تعمیر پل حرفه ای هم شده اند؛ چوب ها را طوری روی پل قرار می دهند که درست زیر چرخ ماشین قرار بگیرد، تا چرخ در قسمت شکسته پل، گیر نکند و راه برای اتومبیل های بعدی باز و مناسب باشد اما با این حال به دلیل روند سریع تخریب پل، همه روزه وضعیت امنیت کاندینسکی بدتر و بدتر می شود.

بهترین فصل

بهار و تابستان: عبور از پل در فصل بهار و تابستان یک چالش بزرگ است و باید با احتیاط فراوان از آن عبور کرد، این چالش برای اتومبیل های بزرگ تر مانند کامیون ها پر دردسر تر است، اما در این دو فصل بیشترین عبور و مرور از روی پل انجام می گیرد.

پاییز: در این فصل امکان یخ زدگی پل به دلیل سرمای هوا در برخی سال ها وجود دارد.

زمستان: عبور از پل در فصل زمستان ترسناک و دلهره آور است ، در این فصل اتومبیل های کمتری از روی پل عبور می کنند.

بادهای سنگینی که بر روی رودخانه می وزد در هنگام گذشتن از روی پل می تواند حسابی ضربان قلب را بالا ببرید و راننده ها را بترساند. حتی باتجربه ترین راننده ها هم در هنگام رد شدن از پل همه شیشه های ماشین را پایین می دهند تا باد نتواند ماشین را به اطراف هل بدهد و از روی پل پرت کند!

بازدید از پل کاندینسکی را به رانندگان آفرود پیشنهاد می کنیم.

اطمینان دارم که حتی فکر کردن به چنین شرایطی برای رانندگان آفرود لذت بخش است و چالشی بزرگ برایشان به حساب می آید، پس بنابراین اگر خواهان تجربه ای تکرار نشدنی هستید می توانید به روسیه و دیدار پل کاندینسکی بروید.

برای اطلاع از نرخ تور روسیه نوروز 97

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved