کلیسا متخی تفلیس

کلیسا متخی یکی دیگر از جاذبه های باستانی و معروف تفلیس است که قدمتش به قرن دوازدهم میلادی بر می گردد.

کلیسا جامع متخی یکی از تاریخی ترین مکان های دیدنی تفلیس و از مهم ترین جاذبه های گردشگری تور تفلیس محسوب میشود . از کلیسا منظره ای بی نظیر از شهر قدیمی تفلیس ، پل صلح و رودخانه زیبا را در اختیار دارید که برای عکس برداری و ثبت خاطرات بسیار مناسب است .

این کلیسا که در لبه صخره ایِ رود کر ساخته شده، به نوعی قلعه و اقامتگاه تزارهای گرجی محسوب می شد. در زیر گنبد این صومعه، نخستین شهید گرجی، سنت شوشانیک به خاک سپرده شده است.

کلیسای متخی از آن دست ساختمان هاست که در طول گذز زمان بارها و بارها تخریب شد و دوباره مورد بازسازی قرار گرفت. امروزه اگر از کلیسا متخی بازدید کنید، سازه مربعی، بلند و آجری خواهید دید که در مرکزش مناره ای گرد با سقفی مرتفع قرار گرفته است. در کل از مجموعه باستانی متخی تا به امروز، صومعه، قلعه و معبد آن باقی مانده است.

تله کابین تفلیس هم در نزدیکی کلیسا قرار دارند و را ه دسترسی به کلیسا را راحت تر میکنند . همه این ها کلیسای جامع متخی را از یکی از بهترین مکان های دیدنی تفلیس است .

مجسمه پادشاه گرجی شاه وختانگ (King Vakhtang Gorgasali ) در حال اسب سواری در محوطه کلیسا قرار دارد که قدمت آن به سال 1960s میرسد .

آدرس: گرجستان، تفلیس، خیابان متخی اول

برای اطلاع از نرخ تور تفلیس کلیک کنید.

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved