کلیسا کاشوتی تفلیس

کلیسا کاشوتی که ترکیبی از همکاری آلمانی ها، ایتالیایی ها و گرجی هاست، یکی از زیباترین بناهای تفلیس است که به سبکی قدیمی ساخته شده.

معماری

این کلیسا در در مرکز تفلیس قرار دارد و يک کليساي ارتودوکس گرجي است . اين کليساي زيبا توسط شخصی به نام Leopold Bilfeldt بر اساس طرح قرون وسطايی و بین سالهای 1904 تا 1910 ساخته شد. نماي سفيد رنگي که براي ديواره بيروني اين کليسا در نظر گرفته شده زيبايي اين مکان مذهبي را دو چندان کرده است

همچنين نورپردازي اين کليسا با نور زرد در هنگام شب آرامش عجيبي را به بيننده القا ميکند. در ديواره‌هاي داخل کليسا نيز نقاشی‌هایي هنري برگرفته از تاريخ گرجستان نمايان است که توسط نقاش معروف گرجستان Lado Gudiashvili در سال 1947 نقاشی شدند.

نام کلیسا ترکیبی از دو کلمه گرجی به معنای سنگ و زاییدن است و حکایت نامش به افسانه و داستانی قدیمی بر می گردد. گویند روزی روزگاری در قرن ششم میلادی، زنی در شهر ادعا کرد که از کشیشی به نام دیوید حامله شده است. کشیش دیوید این داستان را دروغ خواند و آن را رد کرد و گفت بی گناهی او زمانی ثابت می شود که زن دروغگو، به جای بچه سنگ بزاید. همین اتفاق هم افتاد و نام این مکان و کلیسا به کاشوتی معروف شد.

البته کلیسا اولیه به مرور زمان از بین رفت تا آن که کلیسای کنونی به جای آن ساخته شد.

این کلیسا مکان بسیار جالب و دلنشین برای گردشگرانی ست که علاقه زیادی به تفریحات در مکان های مذهبی دارند.

برای اطلاع از نرخ تور تفلیس کلیک کنید.

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved