موزه ملی کوالا کوالالامپور

موزه ملی کوالا یکی از معروف ترین موزه های مالزی و جاذبه گردشگری این کشور است. این موزه گنجینه ایی از میراث فرهنگی مالزی می باشد که به سبک Rumah Gadang ساخته شده است.

موزه ملی کوالا در 1963 به دست سومین پادشاه مالزی ساخته شد که واقع در خیابان دامنسرا و نزدیک به Lake Gardens (باغ های کوالا) هفت روز هفته از ساعت 9 الی 18 اجازه ورود به گردشگران را می دهد. همچنین هزینه بلیط برای توریست ها و بزرگسالان 5 رینگت و کودکان روز 6 سال رایگان می باشد.در دو طرف درب ورودی موزه مزین شده با موزاییک ایتالیایی عظیم که اتفاقات مهم تاریخ مالزی را نشان می دهد.

سقف آن مخروطی شکل ونوک تیز می باشد و نمای آن آمیزه ای از معماری سنتی مالایی و ویژگی های مدرن است.

تاریخچه موزه:

موزه سلانگور در سال 1898 ساخته شد که پس از مدتی بمب باران شد و این در حالی بود که پایان جنگ جهانی دوم فرا رسیده بود.سپس گنجینه های آن به موزه پراک منتقل شد.

پس از اتمام جنگ جهانی دوم نخست وزیر مالزی موزه ایی طراحی کرد و تمامی گنجینه های فرهنگی، تاریخی، جانوری و گیاهی را در آن جای داد. پس موزه سلانگور تخریب و موزه کنونی ساخته شد.

گنجینه های موزه ملی شامل آثار فرهنگی، تاریخی، سنتی, هنر و صنایع دستی، فعالیت های اقتصادی, پول های رایج و نمونه های جانوری و گیاهی کشور مالزی می باشد که در ۴ گالری اصلی نگهداری می شوند که در ادامه با آنها بیشتر آشنا میشویم:

گالری دوران مستعمراتی : این گالری آثار به جا مانده از مستعمران مالزی سال 1511 به دست هلندی ها، انگلیسی ها وپرتغالی ها درجنگ جهانی دوم می باشد.

گالری مالزی جدید: آثاری از دوران جنگ که تلاش برای به دست آوردن استقلال ملی و شکل گیری مالزی حال و اسناد اقتصاصی و سیاسی.

گالری تاریخچه اولیه : این گالری آثار بدست آمده ازحفاری های باستان شناسی وپژوهش های تاریخی این کشور را در خود جای داده.

گالری دوران پادشاهی مالزی : آثاری ازتمدن اولیه و دوران پادشاهی سلطان های مالایی وظهور اسلام در را در این قسمت می توانید مشاهده کنید.

دیگر آثار دیدنی در محوطه موزه قصرچوبی (Istana Satu) در اندازه های واقعی قصرهای ترانگانو می باشد که در سال 1979 ساخته و کنده کاری های آن به دست صنعت گران مالایی می باشد.

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved