پلی ماشین رو که هیچ حفاظی در اطرافش وجود ندارد... سفری با ترس و وحشت توام با لذت و هیجان...

«دانشگاه دولتی لومونُسُـف مسکو» (The Lomonosov Moscow State University) از دیدگاه بسیاری از دانشجویان یکی از بلندترین ساختمان آموزشی در جهان است که دارای معماری فوق‌العاده و بی‌نظیر است.

روسیه از دیرباز از لحاظ علوم هوا فضا از ابرقدرت های جهانی به شمار می رفته و در این زمینه ادعاهایی عظیمی دارد.

برج اوستانکینو Ostankino tower Останкинская телебашня بلندترین برج در اروپاست و ازنظر ارتفاع یازدهمین برج بلند در سراسر جهان محسوب می‏شود. این برج ایستگاه تلویزیون و رادیو در مسکو محسوب می‏شود که ۱۷۷۱ فوت ارتفاع دارد.

برای هزاران سال انسان از روش‌های مختلف مومیایی کردن برای حفظ بدن مردگان استفاده کرده است اما هیچ کدام از این روش‌ها با تجربه‌ی ۹۰ ساله‌ی روسیه در حفظ بدن ولادیمیر لنین، انقلابی کمونیست و بنیانگذار اتحاد جماهیر شوروی قابل مقایسه نیست. دانشمندان روسی به طور تجربی روشی را توسعه داده‌اند که ظاهر، احساس و انعطاف پذیری جسد را همچون روز اول حفظ کرده است؛ کسی که ۱۴۵ ساله شده است.

هفت‌ خواهران میراث یک معماری بی‌نظیر و سمبلی از معروف‌ ترین طراحی آسمان‌ خراش‌ ها در جهان به شمار می‏ رود.

کلیسای جامع «سنت باسیل» یکی از نمادهای کشور روسیه به حساب می‌آید که با قدمتی بالغ بر 450 سال، در میدان سرخ مسکو واقع شده است.

اگر به روسیه سفر کنید، یکی از چیزهایی که توجهتان را به خود جلب می کند، تعداد زیاد کلیساهاست. درست مثل ایران که هر محله ای مسجدی دارد، اینجا هم میتوان در هر محله حداقل یک کلیسا پیدا کرد. کلیسای مسیح منجی در قسمت شمالی رودخانه مسکو قرار دارد و برای رسیدن به بلندترین کلیسای ارتودوکس جهان از کاخ کرملین، چند دقیقه ای بیشتر راه نیست.

این مجسمه یک بنای تاریخی با ۹۸ متر ارتفاع است که به افتخار ۳۰۰ سال نیروی دریایی روسیه که توسط «پیتر یکم» (Peter the Great) تاسیس شده بود ساخته شد.

این مقبره یادبودی از سربازان کشته شده در جنگ جهانی دوم است که در کنار آن یک جایگاه ستاره شکل برای مشعل وجود دارد که همیشه روشن است. این آرامگاه نمادین در کنار مقبره لنین قرار دارد.

هسته مرکزی شهر مسکو ارگ یا کرملین آن است که در قرن پانزدهم درقسمت شمالی رود مسکو ساخته شده و شامل تعدادی کاخ و کلیسا است .بزرگترین کلیسای کرملین مسکو، کلیسای جامع اوسپنسکی است که طی سال‎های 1475 تا 1479 ساخته شده و تزارها در آنجا تاجگذاری می‎کردند.

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved