مقبره آتاتورک آنکارا ،بنیانگذار جمهوری ترکیه،واقع بر روی یک تپه خیره کننده در بخش "آنیتپ" شهر، در سال ۱۹۴۴ بنا شد و در 1953 کامل شده

هر ساله افراد بسیاری به پایتخت سیاسی ترکیه سفر می کنند که برخی هدفشان از این سفر تفریح و گردش و برخی دیگر کار می باشد . در کل هدفتان از سفر به آنکارا هر چه باشد مراجعه به مراکز تفریحی گزینه ای است که می تواند بخشی از اوقات فراغت شما را به خود اختصاص دهد . به شما توصیه می گردد اگر به آنکارا سفر کردید حتما سری به شهربازی بزرگ آنکارا بزنید .

حمام رومی در آنکارا، خرابه‌های حمام‌های باستانی متعلق به ۱۷ قرن پیش است که هم اکنون به عنوان موزه‌ی فضای باز قابل بازدید هستند. حمام رومی آنکارا یکی از برترین جاذبه ها که در تمام شهرهای دیدنی ترکیه علی الخصوص آنکارا به چشم می خورد چیزی جز آثار باستانی و قدیمی نیست! اما حمام های دیدنی کم به چشم می خورند. در شهر آنکارا یک آثار دیدنی باستانی به نام حمام رومی وجود دارد که برنامه ی کسانی که به آنکارا می روند حتما به آن جا ختم می شود!

آکواریوم آکوا وگا آنکارا یکی از بزرگترین آکواریوم های ترکیه و یکی از جذاب ترین مکانهای تفریحی آنکارا می باشد. تونل باریک و طویل این آکواریوم رتبه اول اروپا و رتبه دوم جهان را دارا می باشد.

آنکارا یکی از شهرهای دیدنی در ترکیه است که می توان اقسام مختلف جاذبه های گردشگری را در آن دید. خوشبختانه جاذبه های ترکیه از نظر اسلامی تا حدودی قوی تر از سایر مکان ها است. به عنوان مثال مسجد ها را می توان در زمره برترین جاذبه های این کشور نیمع آسیایی و نیمه اروپایی دانست. مسجد های مشهور ترکیه در سراسر آن وجود دارند اما در آنکارا مهم ترین مسجد شاید مسجد حاجی بایرام باشد.

در بخش قدیمی شهر آنکارا و منطقه اولوس (Ulus) ارگ آنکارا که به حیصار (Hisar) معروف است جای گرفته است . این ارگ از زمان غلاطیان آغاز شده و توسط رومی ها تکمیل شد که از قدیمیترین بناهای شهر آنکارا محسوب می شود.

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved