یکی از زیباترین شهرهای کشور صربستان، بلگراد است.

"درینا" ،رودی است در "بالکان" مرکزی که از رودهای "تارا" و "پیوا" سرچشمه می گیرد و در نهایت به رود "ساوا" می ریزد.

از هر مسیری که به بلگراد، پایتخت کشور صربستان نزدیک شوید، نمی‌توانید شاهکاری به نام کلیسای ارتدوکسی سنت ساوا را از دست بدهید! این کلیسای عظیم از آثار تاریخی مهم و همچنین دومین کلیسای بزرگ ارتدوکسی جهان به شمار می‌رود.

باغ وحش بلگراد در مرکز شهر و در منطقه‌ای به نام Letle Kalemegdan واقع شده است. این مجموعه در سال ۱۹۳۶ گشایش یافت که با نام باغ Good Hope هم شناخته می‌شود.

دژ چیست؟ در گذشته، دِژ یا قلعه یک ساختمان مستحکم بوده که در طول سده‌های میانی توسط نجیب‌زادگان در اروپا و خاورمیانه ساخته می‌شده است.محققان پیرامون گستره معنایی واژه دژ بحث می‌کنند، اما اغلب آن را به عنوان منطقه مستحکمِ شخصیِ یک مالک یا نجیب‌زاده به شمار می‌آورند.

شهر بلگراد انواع مراکز خرید،از بازارچه‌های محلی و دست‌فروش‌های خیابانی گرفته تا بزرگترین و مجلل‌ترین مراکز خرید صربستان را در خود جا داده است.

موزه ملی بلگراد که بزرگترین و قدیمی‌ ترین موزه در یوگسلاوی می باشد که دارای بیش از ۴۰۰٬۰۰۰ از اشیاء از شاهکارهای خارجی می‌باشد.

بلگراد به عنوان یک مقصد گردشگری در سال‌های پس از جنگ، جایگاه خود را از دست داده بود اما اخیرا، این مقصد به یکی از مقصدهای گردشگری محبوب در دنیا تبدیل شده است.

طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرواسیون آنلاین توسط بیسیس فلای

Copyright © 2015 keyvanparvaz.com All Rights Reserved